.

N I N S A R B L O O M
فیلودندرون فلوریدا بیوتی قیم دار

فیلودندرون فلوریدا بیوتی قیم دار

تاریخ ثبت: 31 خرداد 1401
تاریخ ویرایش: 06 خرداد 1403

فیلودندرون فلوریدا بیوتی یکی از اولین گیاهان کلکسیونی پرطرفدار و محبوب به دلیل نگهداری راحت و ابلقیت باثبات بود.البته بخشی از هیجان و لذت نگهداری فلوریدا بیوتی در برگ های نو و جدید آن هست چون هر برگ با برگ قبلی در ابعاد و پخش رنگ کاملا متفاوت می باشد!

زمان تقریبی مطالعه : 12 دقیقه

 

نور : یکی از عوامل مهم و برجسته در خوشرنگی فلوریدا بیوتی شما،نور مناسب می باشد ( بهترین مکان پنجره های جنوبی می باشند اما توجه کنید که با فاصله به طوری که گیاه نور غیرمستقیم را دریافت کند ).

پنجره جنوبی : نور مستقیم و حاد رو باید از پنجره های جنوبی انتظار داشت پس جوری گیاه رو قرار دهید که در معرض نور به طور مستقیم نباشد زیرا امکان سوختگی یا قهوه ای شدن لبه برگ ها وجود دارد.

پنجره شمالی : نور کم و ضعیف رو باید از این پنجره انتظار داشت پس تا حد امکان گیاه رو به پنجره نزدیک کنید.

نشانه هایی از عدم دریافت نور مناسب توسط فیلودندرون فلوریدا بیوتی شما :

1 : نور نامناسب تاثیر مستقیمی در سبز شدن و کاهش ابلقیت گیاه شما دارد

2 : افزایش فاصله بین برگ نو با قدیمی که با رشد بیش از اندازه ساقه همراه می باشد ( این نشانه در تمامی گیاهان رونده قابل مشاهده هست )

آبیاری : به نظر ما در فصول رشد مانند بهار و تابستان که گیاه نور بیشتری نسبت به قبل دریافت می کند،خاک زمان کمتری برای خشک شدن نیاز دارد به همین علت پس از خشک نصف خاک می توانید آبیاری کنید.

نکته : در فصول پاییز و زمستان حتما بگذارید خاک بین دو آبیاری کاملا خشک شود.

خاک : این گیاه نیاز به خاکی با تخلخل بالا دارد تا رطوبت زیادی در آن جمع نشده و پوسیدگی ریشه ایجاد نکند.

خاک نینسار بلوم تهیه شده از خاک برگ،کوکوچیپس و پرلیت و کوکوپیت و پیت ماس می باشد که دقیقا نیاز های این گیاه را برطرف می کند.

از کجا بدونم خاک نامناسب چیه؟

ترکیبات خاکی که شامل خاک باغچه و رس می باشند به طور معمول زمان زیادی را جهت خشک شدن نیاز دارند که باعث پوسیدگی ریشه و نابودی گیاه شما در طی چند ماه می شود ( بهترین روش پیشگیری از این اتفاق تعویض خاک در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد ).

رطوبت : فلوریدا بیوتی با رطوبت معمولی به خوبی رشد می کند و نیازی به دستگاه بخور و روش های تامین رطوبت ندارد مگر اینکه انتظار رشد برگ های غول پیکر را داشته باشید ( یکی از عوامل موثر در کنار قیم،افزایش رطوبت می باشد ).

نکته : مؤثر‌ترین روش برای رسیدن به برگ های غول پیکر تامین رطوبت از طریق دستگاه بخور سرد می باشد اما ایجاد جزیره،مه پاشی یا قرار دادن فلوریدا بیوتی خود در کنار گیاهان بزرگ شاید تاثیری در سرعت رشد و افزایش سلامت گیاه داشته باشد ولی انتظار برگ های غول پیکر را نمی توانید داشته باشید.

دما : این گیاه در این مورد حساسیتی ندارد فقط سعی کنید از محیط های زیر 12 درجه سانتی گراد یا باد های سرد کنار پنجره آن را دور نگه دارید.

نکته : اگر در فصول سرد دما محیط شما به زیر 10 درجه سانتی گراد می رسد به احتمال بالا گیاه شما در خواب زمستانی می رود ( پیشنهاد میکنیم در این مواقع مقدار آبیاری را کاهش و کود دهی را متوقف کنید ).

کود دهی : یکی از عوامل مهم در رشد و خوشرنگی گیاه شما کود دهی می باشد که در گیاهان ابلق باید نکته مهمی را رعایت کنید :

استفاده مداوم از کود های نیتروژن بالا مانند 3 بیست باعث کاهش و در مواردی از بین رفتن ابلقیت می شود!

نکته : در سایت پیشنهاد ما دو هفته درمیان می باشد ولی اگر شما نور و رشد خوبی دارید پس باید هر هفته در میان کود دهی داشته باشید.

نکته : فیلودندرون فلوریدا بیوتی جزو گیاهان رونده می باشد یعنی وجود قیم ( برای تکیه دادن و بالا رفتن ) در رشد و ظاهر گیاه شما بسیار تاثیرگذار می باشد!