.

N I N S A R B L O O M
اگلونما صورتی

اگلونما صورتی

تاریخ ثبت: 30 خرداد 1401

آگلونما صورتی که معمولاً با نام آگلونما پرستیژ (Prestige) شناخته می شود گیاه همیشه سبز از خانواده آراسه ها است. زادگاه این گیاه از آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری در آسیا و گینه سرچشمه می گیرد. همانطور که احتمالا می دانید نام دیگر آگلونما به دلیل منشا آسیایی آن، گیاه چینی همیشه سبز است.

آگلونما صورتی شاخ و برگ های زیبا و متنوع ایجاد می کند که در سایه های کرم، صورتی، قرمز و سبز پاشیده شده اند و بر روی ساقه های صورتی قرار دارند. احتمال گل دهی برای آگلونما صورتی که در داخل نگهداری می شود زیاد نیست اما آگلونما هایی که در طبیعت و بیرون از محیط آپارتمانی رشد می کنند توانایی گلدهی دارند.

این گیاه علاوه بر نگهداری آسانی که دارد در مطالعات ناسا مشخص شد که از گیاهان موثر در تصفیه هوا است و اکثر آلاینده های رایج هوای داخل ساختمان از جمله بنزن و فرمالدئید را حذف می کند. به همین دلیل گیاهی مناسب برای هدیه دادن به کسانی است که به تازگی قصد شروع سفر سبز خود را دارند. برای خرید این گیاه خوش رنگ و زیبا برروی متن کلیک کنید.

 

نور

روشن غیرمستقیم،اگلونما صورتی برای اینکه به آن رنگ صورتی ملایم و شگفت انگیز خود تبدیل شود نیاز به نور غیرمستقیم زیادی دارد.

البته می توانید یک اگلونما بزرگ خریداری کنید و در دفتر کار خود بگذارید،این گیاه می تواند با نور کم سازگار شود ولی دیگر نمی توانید آن رنگ زیبا صورتی ملایم را از گیاه انتظار داشته باشید.

نکته:نور مستقیم حاد و گرم مثل زمان ظهر می تواند باعث سوختن برگ ها شود.

نکته:می توانید نور پرورش گیاه نیز تهیه کنید،اگلونما صورتی با نور مصنوعی رشد خوبی می تواند داشته باشد.

 

آبیاری

در تابستان می توانید بگذارید 50 درصد خاک خشک شود سپس‌ ابیاری کنید ولی وقتی فصول سرد از راه رسیدند پیشنهاد ما این است که خاک به طور کامل خشک شود سپس‌ ابیاری کنید.

ابیاری را تا زمانی انجام دهید که آب از زهکش گلدان خارج شده سپس آب جمع شده در زیر گلدانی را خالی کنید تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری کرده باشید.

نکته:اگر فراموش کنید به گیاه آب دهید برای زمانی کوتاه پس از خشک شدن خاک بهتر از آن است که به اشتباه ابیاری بیش از اندازه کنید.

نکته:آبیاری بیش از اندازه یا خشک بودن خاک به مدت طولانی باعث زرد شدن برگ اگلونما صورتی می شود.

 

دما

17 الی 28 درجه سانتی گراد،دما مناسب این گیاه است ولی از محیط های گرم استقبال می کند.

نکته:نگذارید دما محیط کمتر از 15 درجه سانتی گراد بیاید.از باد های سرد لایه پنجره یا در ورودی نیز این گیاه را دور کنید.

 

رطوبت

اگر رطوبت محیط برای شما کافی است پس برای گیاه نیز کافی خواهد بود.البته می توانید با افزایش میزان رطوبت مانند:جمع کردن گیاهان دور هم،سینی سنگریزه یا دستگاه بخور گیاهی شاداب با رشد بهتری داشته باشید.

 

خاک

از خاک گیاهان آپارتمانی سبک می توانید استفاده کنید ولی پیشنهاد ما ترکیب پرلیت،کوکوپیت،ورمیکولیت و چوب درخت است که جریان هوا مناسبی و زهکشی خوبی را برای این گیاه تهیه می کند.

 

کود دهی

در بهار و تابستان می توانید نصف میزان پیشنهاد شده بر روی کود مایع مانند 202020 را هر سه هفته به گیاه دهید.

 

سمی

در اثر بلعیدن باعث تحریک معده و دهان می شود.