.

N I N S A R B L O O M

دانش پایه برای خرید کود مناسب

در 2 دقیقه پیش رو یاد می گیریم که چطور کود مناسب گیاهان مورد نظرمان را از میان برند ها و کود های متفاوت تشخیص داده و خرید کنیم

بیشتر بخوانید

فواید گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی نه تنها ظاهر کلی یک فضا را بهبود می بخشند،بلکه مطالعات نشان می دهد که باعث تقویت خلق و خوی،افزایش خلاقیت،کاهش استرس و از بین بردن آلاینده های هوا و باعث شادابی شما می شوند.

بیشتر بخوانید

درمان شپشک آردآلود

شپشک ­های آرد آلود حشرات ریزی هستند که به دلیل داشتن پوششی سفید و آرد مانند بر روی بدنشان به راحتی بر روی سطح گیاه قابل شناسایی هستند. برای از بین بردن این آفات خطرناک و نجات گیاه خود این مقاله را بادقت مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید

ورود گیاهان به دنیای معماری

همه ما میدانیم که زندگی خاکستری شهری و ساختمان های بلند و آسمان خراش ها باعث شده که اکثر انسان ها از دنیای سبز و جادویی گیاهان فاصله بگیرند. اما چه اتفاقی می افتد اگر این دو دنیا به هم دست دوستی دراز کنند؟ معماری بدون زیبایی شناسی،معماری نیست،فقط ساختمان سازی است.

بیشتر بخوانید

مراقبت و نگهداری گیاهان فضای باز

همان قدر که داشتن گیاهان آپارتمانی زیبایی و حس خوب را به به فضای داخا هخانه هدیه می دهد؛ داشتن گلدان های زیبا یا باغی پر از گل و گیاهان سالم و رنگارنگ احساس نشاط و زندگی را به همراه دارد. در این مقاله به شیوه مراقبت و نکات مهم نگهداری از گیاهان فضای باز پرداخته ایم.

بیشتر بخوانید

آبیاری بیش از اندازه: بزرگترین اشتباه در حق گیاه خود

یکی از مهترین و بزرگترین دلایل مرگ گیاهان آپارتمانی عدم دانش کافی درمورد نحوه آبیاری است. هر گیاه شرایط مناسب خود را برای دریافت آب دارد و وظیفه هر دوستدار گیاهان خانگی است که از علاقه و نیازمندی های مهمان سبز خود اطلاع داشته باشد.

بیشتر بخوانید

نحوه کنترل کپک پودری با اسپری خانگی

اگر لکه های پودری روی شاخ و برگ گیاهان خود می بینید، به احتمال زیاد یک مورد از بیماری قارچی بسیار رایج سفیدک پودری دارید. این کنترل ها معمولاً برای عملیات کشاورزی تجاری محفوظ است. راه‌حل بهتر برای باغبان‌های خانگی پیروی از شیوه‌های فرهنگی خوب و در صورت تمایل، استفاده از اسپری سفیدک پودری خانگی ساده است.

بیشتر بخوانید

غبار پاشی: واقعاً فایده ای دارد؟

متاسفانه تمام دوستداران گیاه و این دنیای سبز جادویی نمی توانند رطوبت مورد نیاز گیاه را بصورت طبیعی از محیط تامین کنند. مه پاشی یا غبارپاشی گیاه یکی از کارهای موثر در حفظ رطوبت گیاهان است.

بیشتر بخوانید

6 دلیل زرد شدن برگ های گیاهان آپارتمانی

زرد شدن برگ‌های گیاهان آپارتمانی می‌تواند ناشی از شرایط مختلفی باشد. گاهی اوقات علت واضح است، به این معنی که می توانید بلافاصله آن را تشخیص داده و برطرف کنید. مواقع دیگری وجود دارد که مشکل بیشتر یک رمز و راز است. در این موارد، باید سعی کنید هر بار یک چیز را تغییر دهید تا زمانی که در گیاه خود بهبود پیدا کنید. حتی پس از اصلاح مشکل، باز هم احتمال ریزش برگ های زرد با گذشت زمان وجود دارد. نگران نباشید، اگر گیاه سلامت خود را به دست آورد، ممکن است در فصل رشد بعدی برگ های جدید پر شود. صبر داشتن یک موضوع مهم برای رشد گیاهان است.

بیشتر بخوانید