.

N I N S A R B L O O M

فیکوس دلتا ابلق

فیکوس دلتا ابلق مانند خانواده بزرگ فیکوس ها جزو گیاهان آپارتمانی محبوب خیلی از علاقه مندان گل و گیاه بوده و هست. دلیل این محبوبیت ویژگی های این گیاه ( برگ های مثلثیِ قلب مانند و رشد شاخه و درختچه مانند در فضا بسته ) می باشد که هر فضایی رو متحول می کند.در این مقاله یاد می‌گیریم که چطور یک درختچه پرشاخ و برگ از نوع فیکوس دلتا را در محیط های بسته پرورش دهیم.

بیشتر بخوانید

فیلودندرون فلوریدا بیوتی قیم دار

فیلودندرون فلوریدا بیوتی یکی از اولین گیاهان کلکسیونی پرطرفدار و محبوب به دلیل نگهداری راحت و ابلقیت باثبات بود.البته بخشی از هیجان و لذت نگهداری فلوریدا بیوتی در برگ های نو و جدید آن هست چون هر برگ با برگ قبلی در ابعاد و پخش رنگ کاملا متفاوت می باشد!

بیشتر بخوانید

نگهداری و مراقبت فیلودندرون بیلی تای

فیلودندرون بیلی تای بومی آمریکا جنوبی می باشد که بخاطر برگ های عظیم‌الجثه و ساقه های نارنجی،جزو گیاهان محبوب و باشکوه کلکسیونی بوده و هست. فیلودندرون بیلی تای تا زمانی که به برگ های متوسط قانع باشید برای شما چالش برانگیز نمی باشد!

بیشتر بخوانید

مراقبت و نگهداری درخت موز خانگی

درخت موز خانگی معمولا از گونه پاکوتاه موز کاوندیش می باشد که موز،میوه فروشی سر کوچه را تامین می کند. اگر شما نیز علاقه به آوردن حس و حال جنگل های استوایی به محیط منزل خود هستید و برخلاف بابا آدم به دنبال یه گیاه مقاوم و کم دردسر می گردید ؛ تا آخر این مقاله همراه ما باشید!

بیشتر بخوانید

نگهداری و مراقبت فیکوس ابلق با تکثیر و قلمه زنی

فیکوس ابلق یکی از اعضا خانواده فیکوس های الاستیکا می باشد که جزو معدود درخت های بیرونی بوده که در داخل محیط های بسته توانایی رشد و پر شدن را دارد. در این مقاله یاد می‌گیریم که چطور یک درختچه پرشاخ و برگ را در محیط های بسته پرورش دهیم.

بیشتر بخوانید

نگهداری و مراقبت آلوکازیا پینک دراگون با تکثیر و قلمه زنی

آلوکازیا پینک دراگون با ساقه های صورتی و برگ های براق و خمیده جزو خانواده بزرگ و دوست داشتنی بابا آدم ها هست! در این مقاله شما یاد می گیرید که چطور این آلوکازیا برگ پهن و جذاب رو در منزل پرورش دهید.

بیشتر بخوانید

ارکیده مینیاتوری پاف پریمولینوم

ارکیده پاف پریمولینوم در عین خاص بودن یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توانید برای پرورش یک ارکیده در منزل خود در نظر داشته باشید. این یک ارکیده خیره کننده از سوماترا، اندونزی است. ارکیده پاف که با نام کفش ونوس نیز شناخته می شود به راحتی روی طاقچه‌ای رو به شرق رشد می‌کند. این گل بر خلاف سایر پافیوپدیلوم ها یک گل تکراری است و گل های زرد پامچال جذابی دارد.

بیشتر بخوانید

کالاته آ دوتی (dottie)

کالاته آ دوتی از گیاهان آپارتمانی جذاب بشمار می رود. دلیل جذابیت این گیاه برگ های سبز پهن آن است که رگه های قرمز رنگ دارد، همچنین پشت برگ های آن ارغوانی است که هنگام شب که گیاه برگ های خود را به سمت بالا می برد بیشتر دیده می شود. کالاته آ دوتی از گیاهان بومی جنگل های گرمسیری برزیل است و ویژگی تصفیه کنندگی هوا را نیز دارد.

بیشتر بخوانید

سانسوریا سامورایی

سانسوریا سامورایی بومی مناطق نیمه استوایی مانند آفریقا و هندوستان است. سانسوریا در مطالعات گیاهان تصفیه کننده ناسا نشان داد که می تواند بنزن،فرمالدئید، تری کلرواتلین، زایلن و تولوئن را از هوا پاک کند و همچنین نگهداری آسان،این گیاه را به گزینه ای مناسب و دوست داشتنی برای کسانی که به تازگی سفر سبز خود را شروع کرده اند تبدیل کرده است.

بیشتر بخوانید