.

N I N S A R B L O O M

ارکیده مینیاتوری پاف پریمولینوم

ارکیده پاف پریمولینوم در عین خاص بودن یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توانید برای پرورش یک ارکیده در منزل خود در نظر داشته باشید. این یک ارکیده خیره کننده از سوماترا، اندونزی است. ارکیده پاف که با نام کفش ونوس نیز شناخته می شود به راحتی روی طاقچه‌ای رو به شرق رشد می‌کند. این گل بر خلاف سایر پافیوپدیلوم ها یک گل تکراری است و گل های زرد پامچال جذابی دارد.

بیشتر بخوانید

ارکیده مینیاتوری فالانوپسیس وحشی

ارکیده فالانوپسیس وحشی از خانواده ی فالانوپسیس ها است. این ارکیده بومی هند، چین و آسیای جنوب شرقی است. گروه ارکیده شامل صدها جنس مختلف و هزاران گونه است، اما بیشتر مردم از طریق گونه فالانوپسیس با ارکیده ها آشنا می شوند. ارکیده محبوب فالانوپسیس یکی از ساده‌ترین گونه‌های ارکیده برای رشد به‌عنوان گیاه آپارتمانی است و به دلیل طبیعت آسان آن، اغلب به آن ارکیده مبتدی یا به دلیل شکل شکوفه‌هایش، ارکیده پروانه یا ارکیده شب پره می‌گویند.

بیشتر بخوانید

کالاته آ دوتی (dottie)

کالاته آ دوتی از گیاهان آپارتمانی جذاب بشمار می رود. دلیل جذابیت این گیاه برگ های سبز پهن آن است که رگه های قرمز رنگ دارد، همچنین پشت برگ های آن ارغوانی است که هنگام شب که گیاه برگ های خود را به سمت بالا می برد بیشتر دیده می شود. کالاته آ دوتی از گیاهان بومی جنگل های گرمسیری برزیل است و ویژگی تصفیه کنندگی هوا را نیز دارد.

بیشتر بخوانید

سانسوریا سامورایی

سانسوریا سامورایی بومی مناطق نیمه استوایی مانند آفریقا و هندوستان است. سانسوریا در مطالعات گیاهان تصفیه کننده ناسا نشان داد که می تواند بنزن،فرمالدئید، تری کلرواتلین، زایلن و تولوئن را از هوا پاک کند و همچنین نگهداری آسان،این گیاه را به گزینه ای مناسب و دوست داشتنی برای کسانی که به تازگی سفر سبز خود را شروع کرده اند تبدیل کرده است.

بیشتر بخوانید

سانسوریا کاتنا

سانسوریا کاتنا با برگ های زمخت و شمشیر مانند خود بسیار گیاه بامزه ای برای نگهداری است. ترکیب سانسوریا کاتنا با یک گلدان بلند و سفید،زیبایی انکارناپذیری به فضا میدهد. گیاهان سانسوریا دارای گونه های زیادی هستند که هرگز قدیمی نمی شوند بلکه به مرور زمان به محبوبیت این گیاهان زیبا نیز اضافه می شود.

بیشتر بخوانید

هویا کارنوزا ابلق

هویا کارنوزا ابلق خوش عطر دنیای گیاهان گرمسیری است. این گیاه دنباله دار مربوط به خانواده Apocynaceae است و به خاطر برگ های موم مانند آبدار و گل های سفید ظریفش شناخته شده است. این گیاه چند ساله همیشه سبز از جنگل های بارانی گرمسیری شرق آسیا سرچشمه می گیرد.

بیشتر بخوانید

هویا وایتی ابلق (wayetii)

یکی از ساده ترین گیاهان آپارتمانی برای نگهداری، هویا وایتی است. هویا وایتی از گیاهان رونده با رشد کند است که بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری آسیا هستند. آنها به دلیل شاخ و برگ های ضخیم و براق به عنوان گیاهان مومی نیز شناخته می شوند.

بیشتر بخوانید

هویا تری‌کالر

هویا کارنوزا تری‌کالر (سه رنگ، Tricolor) نسبت بهتحمل خشکی، مقاوم است و نگهداری از گیاه آسان است. این گونه بومی جنگل های بارانی استوایی در شرق آسیا و استرالیا است که در آنجا به عنوان اپی فیت رشد می کند. در خانه، این گیاهان برای آویزان کردن مناسب هستند که بتوانند آزادانه خود را رها کنند.

بیشتر بخوانید

هویا لیزا

هویا لیزا یک گیاه نسبتاً غیر معمول در نظر گرفته می شود،این گیاه آپارتمانی واقعاً اثری از هنر طبیعت است. افزودن آن به فضای شما یک قطعه طبیعی و آبرنگ مانند ایجاد می کند. برگ های هویا لیزا رنگ های دیدنی سبز لیمویی و صورتی مایل به هلویی دارد. رنگ های متنوع فوق العاده هستند، اما چیزی که این گیاه را برجسته می کند، سهولت مراقبت است.

بیشتر بخوانید