.

N I N S A R B L O O M
اگلونما سوپر قرمز

اگلونما سوپر قرمز

تاریخ ثبت: 30 خرداد 1401

گیاهان آگلونما سوپر قرمز Agloanema Super Red، شامل گونه ای خاص و بی نظیر از گیاه آگلونما است. زادگاه این گیاه از آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری در آسیا و گینه سرچشمه می گیرد. همانطور که احتمالا می دانید نام دیگر آگلونما به دلیل منشا آسیایی آن، گیاه چینی همیشه سبز است. این گیاه علاوه بر نگهداری آسانی که دارد در مطالعات ناسا مشخص شد که از گیاهان موثر در تصفیه هوا است و اکثر آلاینده های رایج هوای داخل ساختمان از جمله بنزن و فرمالدئید را حذف می کند.

آگلونما سوپر قرمز از گیاهان گرمسیری گلدار است که در اواخر تابستان شکوفا می شود. مانند تمام گیاهان آروم در خانواده آراسه، گل اسپات تولید می کند. گل‌های همیشه سبز چینی از اسپادیکس مایل به سفید و اسپات سبز روشن یا رنگارنگ تشکیل شده‌اند. با این حال، به ندرت اتفاق می افتد که گیاه اگلونما در داخل خانه شکوفا شود. برای خرید این گیاه قرمز دوستداشتنی برروی متن کلیک کنید.

 

نور

روشن غیرمستقیم،البته می تواند با نور متوسط نیز به خوبی رشد کند ولی اگر در شرایطی قرار بگیرد که نور مورد نیاز آن تامین نشود،رنگ برگ ها به سبز و اندازه آن ها کوچک خواهند شد.

نکته:می توانید نور پرورش گیاه نیز تهیه کنید،اگلونما با نور مصنوعی رشد خوبی می تواند داشته باشد.

نکته:نور مستقیم حاد و گرم باعث سوختن و قهوه ای شدن برگ اگلونما می شود‌.

 

آبیاری

بگذارید 50 الی 75 درصد خاک خشک شود سپس‌ ابیاری کنید.

آبیاری را تا زمانی انجام دهید که آب از زهکش گلدان خارج شده سپس آب جمع شده در زیر گلدانی را خارج کنید تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری کرده باشید.

نکته:در فصول سرد بگذارید خاک کاملا خشک شده سپس آبیاری کنید.

نکته:اگر اگلونما را در مکانی با نور بسیار کم قرار دادید،به هیچ وجه گیاه را موقعه ابیاری سیر آب نکنید و بگذارید خاک تقریبا خشک شود سپس‌ مقداری آبیاری کنید،زیرا در مکان هایی با نور کم اگر خاک شما خیس باشد،می تواند مستعد قارچ باشد.

نکته:آبیاری بیش از اندازه یا خشک بودن خاک به مدت طولانی باعث زرد شدن برگ اگلونما می شود.

 

دما

16 الی 25 درجه سانتی گراد مناسب است.نگذارید دما محیط زیر 13 درجه سانتی گراد بیاید.

نکته:از باد های سرد و وسایل گرمایشی این گیاه را دور نگه دارید.

 

رطوبت

اگر رطوبت محیط برای شما کافی است پس برای گیاه نیز کافی خواهد بود.البته می توانید با افزایش میزان رطوبت مانند:جمع کردن گیاهان دور هم،سینی سنگریزه یا دستگاه بخور گیاهی شاداب با رشد بهتری داشته باشید.

 

خاک

از خاک گیاهان آپارتمانی سبک می توانید استفاده کنید ولی پیشنهاد ما ترکیب پرلیت،کوکوپیت،ورمیکولیت و چوب درخت است که جریان هوا مناسبی و زهکشی خوبی را برای این گیاه تهیه می کند.

 

کود دهی

در فصول رشد می توانید به صورت ماهانه کود دهی را انجام دهید،کود 20 20 20 برای افزایش رشد پیشنهاد می شود.

 

سمی

در اثر بلعیدن باعث تحریک معده و دهان می شود.