.

N I N S A R B L O O M
سانسوریا سامورایی

سانسوریا سامورایی

تاریخ ثبت: 04 تیر 1401

سانسوریا سامورایی بومی مناطق نیمه استوایی مانند آفریقا و هندوستان است. سانسوریا در مطالعات گیاهان تصفیه کننده ناسا نشان داد که می تواند بنزن،فرمالدئید، تری کلرواتلین، زایلن و تولوئن را از هوا پاک کند و همچنین نگهداری آسان،این گیاه را به گزینه ای مناسب و دوست داشتنی برای کسانی که به تازگی سفر سبز خود را شروع کرده اند تبدیل کرده است.

سانسوریا سامورایی، یک گیاه چند ساله متعلق به تیره دراسنا است که طبق تحقیقات این گیاه به نام طبیعت شناس آلمانی معروف به کریستین ارنبرگ نامگذاری شده است. این گیاه دارای برگ های سفت و شمشیر مانند است. این گیاه کوچک تنها به حدود 10 تا 20 سانتی متر قد و تقریباً به همان عرض رشد می کند. سانسوریا سامورایی، گل‌هایی به رنگ سفید مایل به کرم و لوله‌ای شکل می‌دهد که شبیه نیلوفرها هستند. برای خرید این گیاه پرطرفدار بر روی متن کلیک کنید.

 

نور

روشن غیرمستقیم،البته سامورایی می تواند با نور متوسط نیز رشد خوبی داشته باشد.

نکته:نور مستقیم حاد و گرم باعث ایجاد سوختگی بر روی برگ ها می شود.

نکته:بسياری از مردم فکر می کنند چون در همه جا گفته شده است این گیاه نور کم را می تواند تحمل کند به این معنی است که نور کم می‌خواهد یا سایه،اتفاقا با نور روشن سرعت رشد و ترکیب رنگ بهتری را تجربه خواهد کرد و بدانید که نور کم باعث کاهش شدید رشد می شود.

 

آبیاری

بگذارید خاک کاملا خشک شده سپس آبیاری کنید.

آبیاری را تا زمانی انجام دهید که آب از زهکش گلدان خارج شده سپس آب جمع شده در زیر گلدانی را خالی کنید تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری کرده باشید.

نکته:در فصول سرد سال حتما آبیاری را کاهش دهید و هرگز گیاه را سیراب نکنید به دلیل اینکه سرما و خیس ماندن خا‌ک به مدت طولانی،مکانی عالی برای رشد باکتری و قارچ است.

نکته:آبیاری بیش از اندازه باعث زرد شدن،بی حال شدن و نرم شدن برگ ها می شود.

 

دما

17 الی 28 درجه سانتی گراد بهترین دما برای این گیاه است.

نکته:نگذارید دما محیط کمتر از 12 درجه سانتی گراد بیاید و بدانید سانسوریا در محیط های گرم رشد بهتری خواهد داشت.

 

رطوبت

اگر رطوبت خانه برای شما مناسب است برای این گیاه نیز مناسب خواهد بود ولی خود گیاه،از رطوبت کم استقبال می کند.

 

کود دهی

در فصل بهار و تابستان به صورت ماهانه می توانید کود دهی را انجام دهید. از نصف میزان پیشنهاد شده بر روی کود مایع شیمایی زیرا کود ارگانیک مشکلی ندارد،را با آب حل کرده سپس به گیاه دهید.

 

خاک

می توانید از خاک کاکتوس و ساکولنت استفاده کنید به دلیل سبک بودن،زهکشی و جریان هوا مناسبی که دارد.

نکته:اگر می خواهید از خاک دیگری استفاده کنید مطمئن شوید خاک سبک است و اگر نبود با اضافه کردن پرلیت می توانید خاک را سبک کنید.

 

سمی

سانسوریا برای حیوانات خانگی و انسان سمی است.به طور معمول،بلع باعث تحریک دهان و معده و استفراغ احتمالی می شود.