.

N I N S A R B L O O M

چگونه از شر کرم های ارتشی در حیاط خلاص شویم؟

کرم های ارتشی بومی مناطق گرمسیری نیمکره غربی از ایالات متحده تا آرژانتین هستند. آنها فقط در آب و هوای گرم کشورهای خلیج فارس زمستان گذرانی می کنند که از آنجا هر بهار به سمت شمال حرکت می کنند. شروع هوای خنک پاییزی معمولاً به گسترش آفت پایان می دهد.

بیشتر بخوانید

چگونه در خانه خود خیار پرورش دهیم؟

هیچ چیز به اندازه ترد کردن یک خیار تازه و خنک در یک روز گرم تابستان رضایت بخش نیست. آنها برای تنقلات، سالاد و حتی مراقبت از پوست مفید هستند. خیار را نیز می توان برای طعم دادن به آب به آب اضافه کرد. و وقتی تابستان به پایان می رسد، می توانید بقیه محصول را ترشی کنید تا در تمام طول سال از آن لذت ببرید.

بیشتر بخوانید

پرورش و نگهداری گل نرگس

بیش از 40 گونه نرگس و بیش از 32000 رقم ثبت شده وجود دارد. نرگس‌ها که بومی مناطقی از اروپا و شمال آفریقا هستند، در اواسط تا اواخر پاییز بهتر کاشته می‌شوند و در اوایل بهار شروع به پرورش سر خود می‌کنند و حدود یک ماه قبل از میانگین آخرین تاریخ یخبندان به اوج شکوفه می‌رسند.

بیشتر بخوانید

چگونه گوجه فرنگی زودرس پرورش دهیم؟

با کاشت انواع گوجه‌فرنگی‌های زودهنگام، مانند گوجه‌فرنگی دختر زودرس (Early Girl Tomatoe)، زودتر از مزایای تلاش‌های باغبانی خود بهره ببرید. این نوع محبوب گوجه‌فرنگی رشد بسیار سریعی دارد و در اوایل فصل رشد، گوجه‌فرنگی گرد و قرمز تیره به اندازه توپ تنیس تولید می‌کند.

بیشتر بخوانید

نکات افزودن کلسیم به خاک و علائم کمبود آن

کلسیم یکی از عناصر درشت مغذی ثانویه در خاک است. در حالی که در مقادیر نیتروژن، فسفر و پتاسیم مورد نیاز نیست، کلسیم برای رشد گیاه بسیار مهم است و گیاهان را کمتر مستعد بیماری ها و آفات می کند.

بیشتر بخوانید

بیشترین دلایل مرگ گیاهان

گیاهان آپارتمانی برای سلامتی و دکوراسیون شما فوق‌العاده هستند اما گاهی اوقات به نظر می‌رسد که این گیاهان درحال مرگ اند. به خصوص اگر در نگهداری و پرورش آنها نسبتاً تازه کار هستید.

بیشتر بخوانید

چگونه از شر حشرات سفید روی گیاهان آپارتمانی خلاص شویم؟

نام متداول مگس های سفید "whitefly" به بیش از 1500 گونه در بسیاری از جنس‌ها از خانواده حشرات Aleyrodidae اطلاق می‌شود که شامل شته‌ها و شپشک‌های آردآلود نیز می‌شود. انواع مختلفی از این حشرات سفید بسته به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید و نوع آن می‌توانند گیاهان را آلوده کنند.

بیشتر بخوانید

مراقبت و پرورش کاکتوس چولا

کاکتوس چولا (Cylindropuntia) یک سرده از حدود 20 کاکتوس بومی مکزیک و جنوب غربی آمریکا است. آنها عمدتاً کاکتوس های بوته ای یا زمینی هستند، اما می توانند مانند درخت رشد کنند. این کاکتوس‌ها به شدت تقسیم‌بندی شده‌اند و مفاصل زیادی دارند که ساقه‌های استوانه‌ای آن‌ها را از هم جدا می‌کنند و خارهای آن‌ها به‌خاطر بد بودن بسیار معروف هستند.

بیشتر بخوانید

6 گیاه آپارتمانی گران قیمت

اگر قصد دارید چند میلیون تومان برای یک گیاه آپارتمانی بپردازید، احتمالاً باید یک انگشت شست سبز (توانایی و استعداد پرورش گیاهان) داشته باشید تا سرمایه گذاری خود را زنده نگه دارید.

بیشتر بخوانید