.

N I N S A R B L O O M

پپرومیا هندوانه ای

پپرومیا یک گیاه آپارتمانی لذت بخش است که به راحتی رشد می کند و با وجود اینکه سالهای طولانی ای که در دنیای دوستداران گیاه وجود دارد هرگز محبوبیت خود را از دست نداده است.

بیشتر بخوانید

فیلودندرون فلوریدا بیوتی قیم دار

یکی از گیاهان آپارتمانی مورد علاقه کلکسیونرها، فیلودندرون فلوریدا بیوتی یک گیاه دورگه همیشه سبز خیره کننده است که در خانواده Araceae طبقه بندی می شود و بومی آمریکا جنوبی است. این گیاه از تلاقی بین فیلودندرون پنتاتوم و فیلودندرون پنجه کلاغی به وجود آمده است و یک گیاه دنباله دار یا بالارونده است.

بیشتر بخوانید

سینگونیوم ماکروفیلیوم

سینگونیوم ماکروفیلیوم یک گیاه عجیب و غریب و کمبای است. چیزی که این گیاه را بسیار منحصر به فرد می کند رنگ و بافت شاخ و برگ آن است. برگها دارای بافت چرمی و رنگ سبز زمردی روشن هستند که برای سینگونیوم کاملاً غیرمعمول است. این گیاه فوق العاده بومی مناطق گرمسیری از مکزیک تا اکوادور است و به دلیل نگهداری آسانی که دارد برای افراد مبتدی و پرمشغله پیشنهاد می شود.

بیشتر بخوانید

آنتوریوم کلارینرویوم

اگر به دنبال یک گیاه چشم نواز سبز واقعی هستید، باید آنتوریوم کلارینرویوم را داشته باشید چرا که زیبایی ظاهری بسیار چشمگیری دارد. برگ های خاص، مخملی و قلبی شکل پر از رگبرگ که نقش و نگار زیبایی می بخشد. واقعاً آن را به یک گیاه آپارتمانی خاص تبدیل کرده است. ریشه آنتوریوم کلارینرویوم در جنگل های آمریکای جنوبی و مکزیک است.

بیشتر بخوانید

اگلونما صورتی

آگلونما صورتی که معمولاً با نام آگلونما پرستیژ (Prestige) شناخته می شود گیاه همیشه سبز از خانواده آراسه ها است. زادگاه این گیاه از آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری در آسیا و گینه سرچشمه می گیرد. همانطور که احتمالا می دانید نام دیگر آگلونما به دلیل منشا آسیایی آن، گیاه چینی همیشه سبز است.

بیشتر بخوانید

اگلونما سوپر قرمز

گیاهان آگلونما سوپر قرمز Agloanema Super Red، شامل گونه ای خاص و بی نظیر از گیاه آگلونما است. زادگاه این گیاه از آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری در آسیا و گینه سرچشمه می گیرد. همانطور که احتمالا می دانید نام دیگر آگلونما به دلیل منشا آسیایی آن، گیاه چینی همیشه سبز است. این گیاه علاوه بر نگهداری آسانی که دارد در مطالعات ناسا مشخص شد که از گیاهان موثر در تصفیه هوا است و اکثر آلاینده های رایج هوای داخل ساختمان از جمله بنزن و فرمالدئید را حذف می کند.

بیشتر بخوانید

کالاته آ بیوتی استار

کالاته آ بیوتی ستار،ستاره زیبا یا گیاه گورخری یک گیاه چند ساله بومی آمریکای جنوبی با برگ های بلند و نسبتاً باریک سبز تیره است که به رنگ های سبز کم رنگ تر، نقره ای و سفید رنگ شده اند. قسمت زیرین برگ ها بنفش پر رنگ یا شرابی است.

بیشتر بخوانید

سیسوس دیسکالر

سیسوس دیسکالر Cissus discolor نام گیاه‌ شناسی یک تاک استوایی دوست‌داشتنی است که به نام تاک بگونیا نیز شناخته می‌شود. این گیاه بومی آسیای جنوب شرقی، از جمله جاوه و کامبوج، بیشتر به گیاه انگور مربوط می شود تا بگونیا (از خانواده Vitaceae است).

بیشتر بخوانید

درخت پاچیرا بافت ابلق

پاچیرا سرده ای از درختان استوایی همیشه سبز متعلق به خانواده Malvaceae، خانواده پنبه و هیبیسکوس است. درخت پول که بومی مکزیک تا شمال آمریکای جنوبی است، در تایوان و دیگر کشورهای آسیای شرقی نیز بسیار محبوب است. این گیاه با نام‌های زیادی مانند درخت پول، شاه بلوط آبی و آجیل هندی شناخته می‌شود.

بیشتر بخوانید