.

N I N S A R B L O O M

سروپژیا وودی ابلق

سروپژیا گیاهی با برگ های قلب مانند و کوچک است. زادگاه آن آفریقای جنوبی، زیمباوه و اسواتینی است.

این گیاه با نام های مختلفی نظیر شراب شیرین،قلب زاویه دار، دلربا و زنجیره قلب ها نیز شناخته میشود. میتواند تا 10 متر رشد کند و برگ های سروپژیا وودی ابلق،در دو رنگ سفید مایل به صورتی و سبز نمایان می شود.

بیشتر بخوانید

سروپژیا وودی

گیاه سروپژیا وودی یکی از گیاهان گلدانی بسیار محبوب و پرطرفدار است که به دلیل برگ های قلبی شکل و گوشتی که دارد به نام های متفاوتی از جمله قلب های گرفتار شناخته می شود. زیستگاه اصلی سروپژیا وودی جزایر قناری و جنوب آفریقا است. سروپژیا از گیاهان تصفیه کننده هوا و دوستداران حیوانات است.

بیشتر بخوانید

افوربیا تیروکالی

افوربیا تیروکالی، درختچه یا درختی آبدار و بدون خار با تنه سنگین است که بومی شمال شرقی، مرکزی و جنوب آفریقا است. همچنین ممکن است در سایر نقاط قاره و همچنین برخی جزایر اطراف و شبه جزیره عربستان بومی باشد و به بسیاری از مناطق گرمسیری دیگر مانند برزیل، هند، ویتنام، فیلیپین و غنا معرفی شده است. در نواحی خشک به ویژه ساوانا رشد می کند و اغلب برای تغذیه گاوها یا به عنوان پرچین استفاده می شود.

بیشتر بخوانید

فیلودندرون سبز رونده

فیلودندرون سبز رونده، یک گیاه آپارتمانی بالارونده است که به خاطر برگ های براق شاخ و برگ سبز روشنش مشهور است. فیلودندرون سبز بومی جنگل های استوایی آمریکای جنوبی و برزیل است.

بیشتر بخوانید

گیاه دعا

گیاه مارانتا که به نام Bartolomeo Maranta، پزشک و گیاه شناس ایتالیایی قرن شانزدهم نامگذاری شده است، شامل چندین گونه گیاه کم رشد بومی برزیل است. نام این گیاه خود را از این واقعیت گرفته است که برگ های آن در روز صاف می مانند و سپس در شب مانند دست های نمازگزاری که در حال عبادت است جمع می شوند.

بیشتر بخوانید

سینگونیوم مخملی

طبق باور چینی ها، گیاهان نه تنها خانه شما را تزئین می کنند،بلکه انرژی را منتقل می کنند که بر سلامت روان شما تأثیر می گذارد. شما مطمئناً عاشق حداقل یک نوع از این گیاه خواهید شد. سینگونیوم مخملی در منطقه گرمسیری آمریکای مرکزی و جنوبی زندگی می کند.

بیشتر بخوانید

فیکوس یاقوتی ابلق

فیکوس یاقوتی ابلق از هر جهت یک گیاه خاص و بی نظیر است.این گیاه بومی اندونزی، هند و قسمت هایی از استرالیا است. این نوع فیکوس به دلیل ابلق بودن، نسبت به نوع فیکوس ساده نور بیشتری میخواهد تا رنگ خود را حفظ کند.

بیشتر بخوانید

ساکولنت کاسه ای

ساکولنت از دسته گیاهانی است که در تمام قاره ها به جز قطب جنوب رشد می کنند،می توان گفت بومی همه جا هستند. این گیاه به مقاومت و نگهداری آسانش معروف است. آنها بسیار مقاوم به خشکی هستند زیرا آب را در برگ ها و ساقه های خود ذخیره می کنند به همین دلیل ساکولنت گیاهی بسیار مناسب برای افراد تازه کار و پر مشغله است.

بیشتر بخوانید

درمان شپشک آردآلود

شپشک ­های آرد آلود حشرات ریزی هستند که به دلیل داشتن پوششی سفید و آرد مانند بر روی بدنشان به راحتی بر روی سطح گیاه قابل شناسایی هستند. برای از بین بردن این آفات خطرناک و نجات گیاه خود این مقاله را بادقت مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید