.

N I N S A R B L O O M

چگونه پیچک الجزایری را پرورش دهیم؟

پیچک الجزایری گیاهی محکم و سایه دوست است که پوششی جذاب ایجاد می کند. نگهداری آن آسان است و با طیف وسیعی از آب و هوا و شرایط خاک سازگار است. برگ های بزرگ این گیاه همیشه سبز باقی می مانند و در تمام طول سال رنگ و بهره می دهند. عادت رشد خود را به پوشاندن یک داربست یا دروازه، تقلا روی درخت، نشان می دهد، اما محبوب ترین کاربرد آن به عنوان پوشش زمین است. به دلیل رشد سریع و با ریشه های محکم، می تواند به کنترل فرسایش کمک کند و برای این منظور در ساحل کالیفرنیا استفاده می شود. پیچک الجزایری را در پاییز یا بهار، قبل یا بعد از یخبندان فصلی بکارید.

بیشتر بخوانید

پرورش و مراقبت از تیلاندسیا برگری

تیلاندسیا یک نوع از حدود 650 گونه از گیاهان همیشه سبز و چند ساله ای است که بومی جنگل ها،کوه ها و بیابان های شمال مکزیک و جنوب شرقی ایالات متحده آمریکا و دریای کارائیب تا اواسط آرژانتین است.گیاه تیلاندسیا مانند بسیاری از گیاهان هوازی نیاز به مراقبت زیادی ندارد و گیاه آپارتمانی مناسبی برای کسانی است که تجربه و اطلاعات کافی از این دنیای سبز ندارند. تیلاندسیا یک گیاه هوازی است. تمام گیاهان از ریشه نیتروژن مورد نیاز خود را دریافت می کنند ولی گیاهان هوازی از طریق برگ های خود،این نیاز را برطرف می کنند به همین دلیل بخاطر شیوه زندگی انگلی که دارند در خاک رشد نمی کنند و می‌توانید آن را هر جایی که می خواهید بگذارید، نگران نباشید زیرا نیاز هایش را از هوا تامین می کند،البته همانطور که در دستورالعمل آمده است هفته ای یکبار در یک کاسه آب قرار دهید تا نیاز به آب این گیاه،برطرف شود.

بیشتر بخوانید

از گیاه اشک نوزاد چه میداند؟

گیاه Helxine soleirolii یک گیاه کم رشد است که اغلب در تراریوم ها یا باغ های بطری یافت می شود. معمولاً به عنوان گیاه اشک نوزاد (Baby's Tear) نامیده می شود، همچنین ممکن است تحت نام های رایج دیگری مانند نفرین کورسی، گیاه فرش کورسی، خزه ایرلندی صدا زده شود. مراقبت از اشک نوزاد آسان است و این گیاه آپارتمانی جذابیت زیادی برای خانه ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید

هر آنچه از گل رز می خواهید بدانید

در دنیای باغبانی، گل رز محبوب ترین نوع درختچه های گلدار است. گونه رز Rose شامل بیش از 300 گونه از گیاهان چند ساله گلدار چوبی است که چندین هزار گونه را در بر می گیرد که طی قرن ها کشت شده اند. در حالی که تقریباً در هر قاره‌ای گل رز بومی یافت می‌شود، اکثر گونه‌هایی که در مناظر رشد می‌کنند، ارقام ترکیبی چند نسلی هستند و اجداد گونه‌های اصلی مدت‌هاست که فراموش شده‌اند.

بیشتر بخوانید

نحوه رشد و مراقبت از دیزی آفریقایی

استئوسپرموم در چند سال گذشته به یک گیاه بسیار محبوب برای گل آرایی تبدیل شده است. بسیاری از مردم ممکن است تعجب کنند که استئوسپرم چیست؟ این گل بیشتر با نام دیزی آفریقایی شناخته می شود. رشد استئوسپرم در خانه بسیار راحت است. به جای پرداخت هزینه های زیاد برای گیاهان گران قیمت، یاد بگیرید که چگونه از گل های مروارید آفریقایی در باغ خود مراقبت کنید.

بیشتر بخوانید

مشکلات و بیماری های فیتونیا

فیتونیا که به اسم گل برگ نعنایی، پوست ماری و گل موزاییکی نیز معروف است بومی کشور پرو می‌باشد.

بیشتر بخوانید

نحوه رشد گیاه اکالیپتوس

اکالیپتوس یک درخت همیشه سبز با رشد سریع و بومی استرالیا است. به عنوان یک عنصر در بسیاری از محصولات، برای کاهش علائم سرفه، سرماخوردگی و احتقان استفاده می شود. همچنین در کرم ها و پمادهایی با هدف تسکین دردهای عضلانی و مفاصل وجود دارد.

بیشتر بخوانید

هر آنچه از درخت گیلاس نیاز است بدانید!

درخت گیلاس یک انتخاب فوق العاده برای کسانی است که یک درخت میوه خانگی می خواهند. آنها در بهار شکوفه های زیبا و معطر و در اواخر بهار و اوایل تابستان میوه های خوش طعمی دارند. شکوه درخت گیلاس از توت‌های زرشکی شاداب گرفته تا شکوفه‌های ظریف و ابریشمی‌اش، غرق در جادو، رمز و راز و اساطیر است! این درخت زیبا نه تنها یک جشن برای حواس است، بلکه تاریخچه ای غنی و روشن نیز دارد.

بیشتر بخوانید

رشد و نکات مهم کاکتوس اچینو

اگر به کاکتوس علاقه دارید، ممکن است نام اچینو را شنیده باشید که بومی مکزیک و برخی از مناطق ایالات متحده است، سرده ای است که اc ده ها گونه کاکتوس تشکیل شده است. رایج ترین گونه آن کاکتوس اچینو گروزنی (Echinocactus grusonii) است که در محاوره به آن کاکتوس بشکه طلایی نیز می گویند زیرا شبیه توپ طلا است..

بیشتر بخوانید