.

N I N S A R B L O O M

از کاج مطبق چه میدانید؟

کاج مطبق یا کاج جزیره نورفولک گونه ای از مخروطیان است. با وجود نام رایج این گیاه، کاج جزیره نورفولک اصلاً یک کاج نیست، بلکه بخشی از دودمان قدیمی تر درختان مخروطی در خانواده، Araucariaceae است. اگرچه بیشتر درختان مخروطی مانند کاج برای شرایط سرد بهتر سازگار هستند،اما کاج جزیره نورفولک یک گیاه استوایی است.
در واقع، نورفولکس میلیون‌ها سال قبل از تکامل کاج روی زمین بوده است. بنابراین جای تعجب نیست که چرا این درختان استوایی مخروط دار گیاهان آپارتمانی عالی هستند - طبیعت گرمسیری آنها، آنها را برای شرایط داخلی در تمام طول سال مناسب می کند.

بیشتر بخوانید

گل لاله و معنی آن

لاله ها گل هایی محبوب در سراسر جهان هستند که به عنوان گیاهان زینتی باغچه و هم به عنوان گل های شاخه بریده نیز شناخته می شوند. لاله‌ها معمولاً در اواخر زمستان یا اوایل بهار از زمین بیرون می‌آیند. اگر هوای معتدل غیر فصلی باعث رشد زودرس در زمستان شود، انقدر مهم و آسیب زننده نیست. لاله ها و نرگس ها نسبتاً سرما را تحمل می کنند. با این حال، اگر دمای سرد زمستانی بازگردد، ممکن است رشد را به تاخیر بیندازد. برف در این مورد واقعا مفید است، زیرا می تواند شاخ و برگ را از سرمای شدید عایق کند.

بیشتر بخوانید

هر آنچه از شیپوری نیاز است بدانید

شیپوری ها گل هایی با شکل زیبا هستند که برای دسته گل مناسبت های خاص و باغ های خانه زیبا مورد توجه قرار می گیرند. شکوفه های این گیاه در رنگ های مختلف، از سفید و صورتی کم رنگ گرفته تا بورگوندی عمیق، با برخی از دورگه های اخیر در رنگ های دراماتیک مانند نارنجی روشن و مشکی هستند. آنها یک گل بریده با ماندگاری طولانی هستند و در گل آرایی عروسی محبوب هستند.

بیشتر بخوانید

گل سنبل و تاریخچه آن

سنبل‌ها در اواسط بهار شکوفا می‌شوند و زمانی که بیشتر باغ ها از خواب بیدار می‌شوند، باغ را با رنگ‌های لطیف و زیبای خود پر می‌کنند. عطر آنها به قدری مست کننده است که آنها را "عطر طبیعت" نامیده اند. مانند بیشتر پیازهای چند ساله، آنها به راحتی رشد می کنند و سال به سال برمی گردند! سنبل ها برای باغ های کانتینری نیز فوق العاده هستند.

بیشتر بخوانید

از گل شمعدانی چه می دانید؟

گل شمعدانی یک گل باغی نمادین و معطر است. پرورش دهندگان آمریکایی برای اولین بار بیش از 200 سال پیش عاشق گل شمعدانی شدند و فهمیدن دلیل آن کار سختی نیست. شمعدانی ها سبدهای آویزان و ظروف گل ها را با برگ های فانتزی پر می کنند که به اندازه خوشه های شکوفه های دلپذیری که اطراف آنها را احاطه کرده اند جذاب هستند.

بیشتر بخوانید

بامبو تایلندی

زمانی که به عنوان یک گیاه عجیب و غریب در باغ در نظر گرفته می شد، بسیاری از باغبانان دریافتند که بامبو افزودنی همه کاره و قوی برای باغ خانه است. رشد بامبو سریع و ضخیم است و می تواند به سرعت یک ویژگی دوست داشتنی و سرسبز را در کمترین زمان به باغ اضافه کند. مراقبت از گیاهان بامبو آسان و ساده است.

بیشتر بخوانید

گیاه آلوئه ورا و خواص آن

آلوئه ورا یک گونه گیاهی آبدار از سرده آلوئه است. این گیاه بدون ساقه یا دارای ساقه بسیار کوتاه با برگ های ضخیم، سبز و گوشتی است که از ساقه مرکزی گیاه بیرون می زند. حاشیه برگ با دندانه های کوچک دندانه دار است. ژل آلوئه ورا به طور گسترده ای برای تسکین آفتاب سوختگی و کمک به بهبود زخم ها شناخته شده است.

بیشتر بخوانید

فیکوس بنجامین و تکثیر آن

درخت بنجامین یا درخت انجیر گریه (همچنین به عنوان فیکوس بنجامین شناخته می شود) به عنوان یک درخت همیشه سبز پهن برگ در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد می کند، اما بیشتر به عنوان یک گیاه آپارتمانی،ادارای و در محوطه سازی تجاری داخلی استفاده می شود.

بیشتر بخوانید

بیماری و آفات بنت قنسول

گیاه بنت قنسول در واقع یک درختچه است، شکوفه‌های آن مجموعه‌ای از گل‌های قرمز است. این گیاهان که به عنوان برگ شعله ای مکزیکی نیز شناخته می شوند، در فصل زمستان در زمان کریسمس شکوفا می شوند.

بیشتر بخوانید