.

N I N S A R B L O O M

ابزارهای نگهداری از کالاته آ ویتاتا ({{ sameHashtags.length }})

کالاته آ ویتاتا (ناموجود)

549,000 تومان
کد محصول: 7141        

کالاته آ ویتاتا گونه ای پرطرفدار و در عین حال کمیاب از خانواده کالاته آ است.

این کالاته آ به خاطر برگ های سبزش با نوارهای کرم که مانند قلم مو است، معروف است.نگهداری و مراقبت از آنها نیاز به تلاش، زمان و هزینه زیادی ندارد. بنابراین، تعجب آور نیست که علاقه مندان به گیاهان آپارتمانی از طرفداران بزرگ این گونه خاص هستند. خاستگاه اصلی کالاته‌ آ ویتاتا مناطق گرمسیری مانند آمریکای جنوبی و آفریقا است.

این کالاته آ مانند سایر همگونه های خود از گیاهان دوستدار حیوانات است و خاصیت تصفیه کنندگی هوا را دارد.

گاهی اوقات از گیاهان کالاته آ به عنوان "گیاه دعا" نیز یاد می شود. این گیاه نه تنها از نظر ظاهری زیباست، بلکه طبیعتی جذاب نیز دارد. برگ های کالاته آ ویتاتا در طول شب به سمت بالا می رود و در صبح  به سمت پایین بر می گردد.

برخی می گویند "به دنبال خورشید صبح می گردد." این ویژگی در نتیجه یک اتصال کوچک بین برگ و ساقه است. طرح و نقش هایی که برروی برگ های بزرگ و سبز تیره کالاته آ ویتاتا وجود دارد، شما را به فکر فرو می برد که این گیاه یک اثر هنری باشد یا گیاهی واقعی است. اما همانطور که مردم می گویند؛ طبیعت هنر است.

برگ های کالاته آ ویتاتا همیشه سبز است. این بدان معنی است که آنها در تمام طول سال زیبا می مانند و تغییر فصل بر آنها تأثیر منفی نخواهد گذاشت. بنابراین، شما می توانید آنها را در هر جایی به نمایش بگذارید و زیبایی آنها را هر طور که می خواهید به رخ بکشید. 

جدای از کاربردهای زینتی کالاته آ ویتاتا، از برگ های این گیاه برای چندین هدف دیگر در سراسر جهان استفاده می شود. مردم برزیل از برگ های فرآوری نشده برای بسته بندی ماهی قبل از حمل و نقل استفاده می کنند.

در کلمبیا، در صنایع دستی از آنها برای ساخت ظروف استفاده می کنند. همچنین، آنها ظروف برنج تزئینی بسیار محبوب در روستا های خاصی در تایلند هستند.

{{item.size.name}} ({{ item.color.name }}) نا موجود
قیمت کل:     {{ makePrice(getWithDiscount * number) }} تومان

جهت ارسال بهنور:روشن غیرمستقیم،البته نور متوسط مایل به کم را می تواند تحمل کند ولی سرعت رشد کاهش پیدا می کند.

نور مستقیم حاد و گرم به سرعت باعث سوختن و از بین رفتن گیاه شما می شود.

آبیاری:بگذارید حدود 50 درصد خاک خشک شود سپس‌ ابیاری کنید،البته در فصول سرد بهتر است رطوبت اطراف گیاه را افزایش داده و میزان آبیاری را کاهش دهید.

آبیاری را تا زمانی انجام دهید که آب از زهکش گلدان خارج شده سپس آب جمع شده در زیر گلدانی را خالی کنید تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری کرده باشید.

نکته:آبیاری بیش از اندازه باعث زرد شدن کامل برگ ها می شود.

نکته:اگر بگذارید گیاه برای مدت طولانی خاکش خشک بماند،لبه ی برگ ها زرد مایل به قهوه ای و چیپسی می شود.

نکته:اگر متوجه شدید لبه ی برگ کالا ته آ شما زرد مایل به قهوه ای یا نوک آن سوخته است،اغلب به دلیل آب لوله کشی شما این اتفاق می افتد زیرا این گیاه نمی تواند کلروفلور اید و نمک زیاد را تحمل کند پس بهتر است آب تصفیه شده یا آب شیر را به مدت 24 ساعت در فضای آزاد قرار دهید سپس آبیاری را انجام دهید.

هرگونه برگ آسیب دیده ای را از گیاه جدا کرده تا تمام انرژی آن صرف برگ های جدید شود.

دما:15 الی 30‌درجه ی سانتی گراد عالی است و این گیاه از محیط های گرم استقبال می کند.

از سرما بیزار است پس نگذارید دما محیط کمتر از 13 درجه ی سانتی گراد بیاید.

نکته:از باد های سرد لایه پنجره همچنین از سیستم های گرمایشی این گیاه را دور نگه دارید.

رطوبت:50 درصد برای این گیاه عالی است و اگر محیط خانه شما خشک است می توانید از دستگاه رطوبت ساز،سینی سنگریزه و یا گیاه خود را در کنار گیاهان دیگر بگذارید،البته نه خیلی نزدیک زیرا باعث ایجاد تار عنکبوت می شود و اینگونه رطوبت مورد نیاز گیاه تامین می شود.

خاک:می توانید از خاک گیاهان آپارتمانی استفاده کنید ولی پیشنهاد ما ترکیب کوکوپیت و پرلیت است زیرا کوکوپیت رطوبت را در خود نگه می دارد و پرلیت آب اضافه را تخلیه می کند ولی اگر خاک گیاهان آپارتمانی را ترجیح می‌دهید بهتر است از سبک بودن و خروج آب اضافی از زهکش گلدان را مطمئن شوید.

کود دهی:در بهار و تابستان می توانید هر چهار هفته در میان کود دهی را انجام دهید ولی مراقب باشید که کود بیش از اندازه همانند آب سنگین گیاه را از بین می برد.

قلمه گیری:می توانید با بریدن ساقه و قرار دادن آن در اب،گیاه جدیدی را به مجموعه خود اضافه کنید.


اطلاعات نگهداری گیاه کالاته آ ویتاتا

دمای مورد نیاز
دمای مورد نیاز
15C الی 30C
نور مورد نیاز
نور مورد نیاز
روشن غیرمستقیم
آب مورد نیاز
آب مورد نیاز
هرگاه 50 درصد خاک خشک شد آبیاری کنید

{{ item[0] }}
لطفا ابتدا از طریق این لینک وارد شوید

سیاست حمل و نقل برای فروشگاه ما

قانون یک : تمامی محصولات ارسال شده توسط نینسار بلوم شامل گارانتی می باشند.

تبصره یک : در صورتی که مرسولات به دست مشتری سالم نرسیده باشند نینسار بلوم مسئولیت محصول آسیب دیده را قبول کرده و مشتری می تواند درخواست عودت وجه یا ارسال مجدد محصول مورد نظر را داشته باشد.

تبصره دو : این گارانتی شامل هر محصول خریداری شده ( محدودیت در مبلغ خسارت وجود ندارد ) می باشد.

قانون دو : گارانتی در صورتی شامل محصول خریداری شده می باشد که مشتری پس از دریافت محصول از آن فیلم کوتاهی گرفته و برای ما جهت تایید خسارت ارسال کند.

تبصره یک : زمان بررسی خسارت توسط کارشناسان مجموعه نینسار بلوم 24 الی 48 ساعت کاری بوده که پس از آن جهت اعلام نتیجه با مشتری ارتباط برقرار می شود.

تبصره دو : به دلیل اینکه گیاهان محصول زنده هستند برای اعلام خسارت یا ارسال ویدئو شما حداکثر 24 ساعت پس از دریافت گیاه فرصت دارید تا شامل گارانتی شوید.

تبصره سه : تمامی محصولات بدون محدودیت در قیمت،ابعاد،مکان و تعداد شامل گارانتی می باشند.

لیست اندازه ها

سایز بسیار بزرگ در سطل 10 برای شما ارسال می شود.