.

N I N S A R B L O O M

ابزارهای نگهداری از کالاته‌ آ پیکچراتا ({{ sameHashtags.length }})

کالاته‌ آ پیکچراتا (ناموجود)

499,000 تومان
کد محصول: 7182        

کالاته آ پیکچراتا یک گیاه لطیف، همیشه سبز و چند ساله و بسیار کمیاب در ایران است. کالاته آ پیکچراتا یک گیاه آپارتمانی خاص و بسیار تزئینی با شاخ و برگ های رنگارنگ و متنوع است. این یک گیاه آپارتمانی است که واقعاً هوا را تصفیه می کند، بنابراین یک چشم نواز واقعی در هر فضای داخلی است که به یک آب و هوای داخلی بهتر و سالم تر کمک می کند. کالاته آ به عنوان یک گیاه سایه شناخته می شود، زیرا در طبیعت در جنگل های بارانی گرمسیری با پوشش گیاهی متراکم آمریکای جنوبی رشد می کند.

کالاته آ پیکچراتا دارای برگ های بیضی شکل کم رنگ، سبز مایل به نقره ای با نوار سبز تیره در اطراف لبه های بیرونی است. و زیرین قرمز شرابی که به تنهایی روی ساقه های بلند نگه داشته می شوند. گلها در صورت تولید سفید، کوچک و در تابستان به صورت خوشه تشکیل می شوند.

کالاته آ پیکچراتا را گیاه زنده یا گیاه دعا نیز می نامند زیرا شب برگ هایش را می بندد و صبح دوباره باز می کند. گیاه این توانایی را مدیون یک درز کوچک بین برگ و ساقه است. نور مفاصل را به حرکت در می آورد و در نتیجه برگ های کالاته آ باز و بسته می شود - که گاهی اوقات با صدای خش خش همراه است.

حقیقتی اما جالب درمورد این گیاه،نام جنس کالاته آ از کلمه لاتین "calathus" گرفته شده است که به یک سبد ترجمه می شود. بسیاری از بومیان آمازون از برگ کالاته آ برای بافتن سبد، سقف کاهگلی و گاهی اوقات مصارف دارویی استفاده می کنند.

{{item.size.name}} ({{ item.color.name }}) نا موجود
قیمت کل:     {{ makePrice(getWithDiscount * number) }} تومان

جهت ارسال بهنور:متوسط مایل به روشن،البته نور متوسط مایل به کم را می تواند تحمل کند ولی سرعت رشد کاهش پیدا می کند.

نور مستقیم حاد و گرم به سرعت باعث سوختن و از بین رفتن گیاه شما می شود.

آبیاری:بگذارید حدود 50 درصد خاک خشک شود سپس‌ ابیاری کنید،البته در فصول سرد بهتر است رطوبت اطراف گیاه را افزایش داده و میزان آبیاری را کاهش دهید.

آبیاری را تا زمانی انجام دهید که آب از زهکش گلدان خارج شده سپس آب جمع شده در زیر گلدانی را خالی کنید تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری کرده باشید.

نکته:آبیاری بیش از اندازه باعث زرد شدن کامل برگ ها می شود.

نکته:اگر بگذارید گیاه برای مدت طولانی خاکش خشک بماند،لبه ی برگ ها زرد مایل به قهوه ای و چیپسی می شود.

نکته:اگر متوجه شدید لبه ی برگ کالا ته آ شما زرد مایل به قهوه ای یا نوک آن سوخته است،اغلب به دلیل آب لوله کشی شما این اتفاق می افتد زیرا این گیاه نمی تواند کلروفلور اید و نمک زیاد را تحمل کند پس بهتر است آب تصفیه شده یا آب شیر را به مدت 24 ساعت در فضای آزاد قرار دهید سپس آبیاری را انجام دهید.

هرگونه برگ آسیب دیده ای را از گیاه جدا کرده تا تمام انرژی آن صرف برگ های جدید شود.

دما:15 الی 30‌درجه ی سانتی گراد عالی است و این گیاه از محیط های گرم استقبال می کند.

از سرما بیزار است پس نگذارید دما محیط کمتر از 13 درجه ی سانتی گراد بیاید.

نکته:از باد های سرد لایه پنجره همچنین از سیستم های گرمایشی این گیاه را دور نگه دارید.

رطوبت:50 درصد برای این گیاه عالی است و اگر محیط خانه شما خشک است می توانید از دستگاه رطوبت ساز،سینی سنگریزه و یا گیاه خود را در کنار گیاهان دیگر بگذارید،البته نه خیلی نزدیک زیرا باعث ایجاد تار عنکبوت می شود و اینگونه رطوبت مورد نیاز گیاه تامین می شود.

خاک:می توانید از خاک گیاهان آپارتمانی استفاده کنید ولی پیشنهاد ما ترکیب کوکوپیت و پرلیت است زیرا کوکوپیت رطوبت را در خود نگه می دارد و پرلیت آب اضافه را تخلیه می کند ولی اگر خاک گیاهان آپارتمانی را ترجیح می‌دهید بهتر است از سبک بودن و خروج آب اضافی از زهکش گلدان را مطمئن شوید.

کود دهی:در بهار و تابستان می توانید هر چهار هفته در میان کود دهی را انجام دهید ولی مراقب باشید که کود بیش از اندازه همانند آب سنگین گیاه را از بین می برد.

قلمه گیری:می توانید با بریدن ساقه و قرار دادن آن در اب،گیاه جدیدی را به مجموعه خود اضافه کنید.


اطلاعات نگهداری گیاه کالاته‌ آ پیکچراتا

دمای مورد نیاز
دمای مورد نیاز
15C الی 30C
نور مورد نیاز
نور مورد نیاز
متوسط مایل به روشن
آب مورد نیاز
آب مورد نیاز
بگذارید حدود 50 درصد خاک خشک شود سپس‌ ابیاری کنید

{{ item[0] }}
لطفا ابتدا از طریق این لینک وارد شوید

سیاست حمل و نقل برای فروشگاه ما

قانون یک : تمامی محصولات ارسال شده توسط نینسار بلوم شامل گارانتی می باشند.

تبصره یک : در صورتی که مرسولات به دست مشتری سالم نرسیده باشند نینسار بلوم مسئولیت محصول آسیب دیده را قبول کرده و مشتری می تواند درخواست عودت وجه یا ارسال مجدد محصول مورد نظر را داشته باشد.

تبصره دو : این گارانتی شامل هر محصول خریداری شده ( محدودیت در مبلغ خسارت وجود ندارد ) می باشد.

قانون دو : گارانتی در صورتی شامل محصول خریداری شده می باشد که مشتری پس از دریافت محصول از آن فیلم کوتاهی گرفته و برای ما جهت تایید خسارت ارسال کند.

تبصره یک : زمان بررسی خسارت توسط کارشناسان مجموعه نینسار بلوم 24 الی 48 ساعت کاری بوده که پس از آن جهت اعلام نتیجه با مشتری ارتباط برقرار می شود.

تبصره دو : به دلیل اینکه گیاهان محصول زنده هستند برای اعلام خسارت یا ارسال ویدئو شما حداکثر 24 ساعت پس از دریافت گیاه فرصت دارید تا شامل گارانتی شوید.

تبصره سه : تمامی محصولات بدون محدودیت در قیمت،ابعاد،مکان و تعداد شامل گارانتی می باشند.

لیست اندازه ها

سایز بزرگ در گلدان 14 به قطر 14cm برای شما ارسال می شود.