.

N I N S A R B L O O M

ابزارهای نگهداری از پپرومیا هوپ ({{ sameHashtags.length }})

پپرومیا هوپ (ناموجود)

119,000 تومان
کد محصول: 7052        

در حالی که بیش از 1000 نوع گیاه پپرومیا در جهان وجود دارد، پپرومیا هوپ یک رقم دورگه دوست داشتنی و محبوب با نگهداری آسان در بین گیاهان آپارتمانی است.

گیاهان پپرومیا که در اصل از مناطق گرمسیری آمریکای مرکزی و جنوبی هستند، دارای برگ های چشم نواز و تحمل طیف گسترده ای از شرایط هستند. نام‌های رایج دیگر گیاهان پپرومیا هوپ شامل پپرومیا چهار برگ و پپرومیا بلوط است. نام علمی این گیاه Peperomia tetraphylla، در لغت به معنای "چهار برگ" است.

این گیاه کوچک است و تا 20 تا 35 سانتی متر ارتفاع دارد. اندازه جمع و جور آن چیزی است که آن را برای باغچه ها یا روی میز ها عالی می سازد.

پپرومیا هوپ بیشتر برای شاخ و برگ های زینتی اش محبوب است و گلهای آن طرفدار چندانی ندارد با اینحال زمان گلدهی آن در تمام طول سال است و با خوشحالی در شرایط مختلف رشد می کند. برگ های کوچک آن به صورت دسته های سه یا چهارتایی روی ساقه ها می رویند. این اپی فیت چند ساله به دلیل رشد کم، ساقه های دنباله دار و شاخ و برگ همیشه سبز، یک گیاه آویزی ایده آل است.

پپرومیا که متعلق به خانواده Piperaceae است، نام خود را از کلمات یونانی peperi (فلفل) و homios (شبیه) گرفته است که به شباهت آن به فلفل اشاره دارد.

{{item.size.name}} ({{ item.color.name }}) نا موجود
قیمت کل:     {{ makePrice(getWithDiscount * number) }} تومان

جهت ارسال بهنور:روشن غیرمستقیم،اگر پنجره ی شرقی یا غربی دارید می توانید به طور مستقیم کنار آن گیاه خود را بگذارید و اگر پنجره ی جنوبی دارید،گیاه را حدود چند متر با فاصله از پنجره قرار دهید.

البته اگر پنجره ی شما دارای پرده است می توانید گیاه را کنار آن بگذارید زیرا پرده باعث می شود که نور فیلتر شود سپس‌ گیاه نور مناسب را دریافت می کند.

نکته:نور بیش از اندازه یا مستقیم باعث خشک شدن،سوختن یا رنگ پریده شدن برگ های پپرومیا می شود.

نکته:نور کم می تواند باعث کاهش سرعت رشد و کوچکتر تر شدن برگ های جدید نسبت به برگ هایی که سن بالا تری دارند.

آبیاری:

پس از خشک شدن 50 الی 75 درصد خاک می توانید آبیاری کنید،ریشه های پپرومیا بسیار باریک و حساس هستند و پیشنهاد می شود که این گیاه بیش از اندازه آبیاری نشود.

نکته:پپرومیا می تواند چند روز آبیاری فراموش شده را تحمل کند و یکی از علائم تشنگی گیاه،خم شدن برگ ها به سمت پایین است.

آبیاری روش دوم:می توانید یک ظرف را پر از آب کنید(مراقب باشید سطح آب بیشتر از ظرف نباشد) و گیاه خود را به مدت حدود 20 دقیقه در آن قرار دهید،پس از گذشت زمان انگشت خود را در خاک فرو کنید،اگر رطوبت را احساس کردید یعنی زمان آن است که گیاه را از ظرف خارج کرده و در مکان خودش قرار دهید.

کود دهی:در بهار و تابستان کود دهی را انجام‌دهید ولی برای این گیاه،کود دهی جزو واجبات نیست.

دما:16 الی 26 درجه ی سانتی گراد عالی است.نگذارید دما محیط کمتر از 12 درجه ی سانتی گراد بیاید.

رطوبت:با طیف زیادی سازگار می شود ولی از مقداری رطوبت اضافه استقبال می کند.

خاک:این گیاه به آبیاری بیش از اندازه بسیار حساس است پس هر خاکی که انتخاب می کنید باید سبک باشد.

نکته:ترکیب 60 درصد پرلیت و 40 درصد کوکوپیت پیشنهاد می شود.

قلمه گیری:با چاقو یا قیچی استریل شده می توانید یک ساقه کامل که دارای چند برگ است یا فقط یک برگ را ببرید و در آب گذاشته،پس از ریشه دهی برای افزایش سرعت پروسه رشد می توانید ریشه را در هورمون ریشه زایی بزنید به مدت 5 ثانیه سپس در خاک بکارید.

سمی:در صورت بلعیدن باعث تحریک معده و دهان می شود.


اطلاعات نگهداری گیاه پپرومیا هوپ

دمای مورد نیاز
دمای مورد نیاز
16C الی 26C
نور مورد نیاز
نور مورد نیاز
روشن غیرمستقیم
آب مورد نیاز
آب مورد نیاز
بگذارید 50 الی 75 درصد خاک گلدان خشک شود سپس‌ ابیاری کنید

{{ item[0] }}
لطفا ابتدا از طریق این لینک وارد شوید

سیاست حمل و نقل برای فروشگاه ما

قانون یک : تمامی محصولات ارسال شده توسط نینسار بلوم شامل گارانتی می باشند.

تبصره یک : در صورتی که مرسولات به دست مشتری سالم نرسیده باشند نینسار بلوم مسئولیت محصول آسیب دیده را قبول کرده و مشتری می تواند درخواست عودت وجه یا ارسال مجدد محصول مورد نظر را داشته باشد.

تبصره دو : این گارانتی شامل هر محصول خریداری شده ( محدودیت در مبلغ خسارت وجود ندارد ) می باشد.

قانون دو : گارانتی در صورتی شامل محصول خریداری شده می باشد که مشتری پس از دریافت محصول از آن فیلم کوتاهی گرفته و برای ما جهت تایید خسارت ارسال کند.

تبصره یک : زمان بررسی خسارت توسط کارشناسان مجموعه نینسار بلوم 24 الی 48 ساعت کاری بوده که پس از آن جهت اعلام نتیجه با مشتری ارتباط برقرار می شود.

تبصره دو : به دلیل اینکه گیاهان محصول زنده هستند برای اعلام خسارت یا ارسال ویدئو شما حداکثر 24 ساعت پس از دریافت گیاه فرصت دارید تا شامل گارانتی شوید.

تبصره سه : تمامی محصولات بدون محدودیت در قیمت،ابعاد،مکان و تعداد شامل گارانتی می باشند.

لیست اندازه ها

سایز متوسط در گلدان 14 به قطر 14cm برای شما ارسال می شود.

 

سایز کوچک در گلدان 8 به قطر 8cm برای شما ارسال می شود.