.

N I N S A R B L O O M

ابزارهای نگهداری از نخل ماداگاسکار ({{ sameHashtags.length }})

نخل ماداگاسکار (ناموجود)

299,000 تومان
کد محصول: 7066        

نخل ماداگاسکار بومی جنوب ماداگاسکار است، عضوی از خانواده ساکولنت و کاکتوس است. اگرچه این گیاه نام "نخل" دارد، اما در واقع درخت نخل نیست. از نظر فنی، این گیاه به جای نخل واقعی، آبدار است، به این معنی که از نظر نیاز آبیاری و رطوبتی نگهداری کمی دارد. نخل های ماداگاسکار در مناطق گرمتر به عنوان گیاهان چشم انداز فضای باز و در مناطق خنک تر به عنوان گیاهان آپارتمانی جذاب رشد می کنند. 

در صورت نگه داری نخل ماداگاسکار در شرایط اید‌ه‌آل در خانه می تواند 1 الی 2متر و در محیط بیرون تا 5 متر رشد بکند. تنه ضخیم و نقره ای رنگ نخل ماداگاسکار با خار های محکم و دوکی شکل پوشیده شده است و برگ های سبز رنگ نازک و چرمی آن در بالای تنه قرار گرفته است. این گیاه در شرایط آپارتمانی به ندرت در زمستان گل های معطر و زیبا با رنگ های زرد، صورتی یا قرمز می دهد. 

نکته: درخت نخل ماداگاسکار گیاهی بسیار سنگین با ساقه ای ضخیم و ریشه های نسبتاً کوچک است. در حالی که رشد کندی دارد، وقتی خیلی بزرگ می‌شود می‌تواند سرنگون شود، بنابراین هر سه سال یک‌بار یا هر زمان که از ظرف فعلی‌اش بزرگتر شد، آن را دوباره بکارید. هنگام انتخاب یک خانه جدید برای گیاه خود، یک گلدان سفالی را در نظر بگیرید که نه تنها آب اضافی را جذب می کند، بلکه یک گیاه سنگین را بهتر از یک گلدان پلاستیکی متعادل می کند.

{{item.size.name}} ({{ item.color.name }}) نا موجود
قیمت کل:     {{ makePrice(getWithDiscount * number) }} تومان

جهت ارسال بهنور:روشن غیرمستقیم و اگر می خواهید در منزل نگهداری کنید حتما باید نور روشن زیادی دریافت کند تا همیشه سرحال باشد.

نکته:هر دوهفته یکبار،گیاه را بچرخانید تا قسمت دیگر آن،هم اندازه آن قسمتی شود که در مقابل نور قرار داشت و اینگونه یک گیاه خوش فرم خواهید داست.

نکته:این گیاه در زمستان تقریبا تمام برگ هایش می ریزند و این یک واکنش طبیعی است پس نگران نباشید.در فصل بهار دوباره شروع به جوانه زدن و رویش برگ می کند.

ابیاری:بگذارید خاک حتما خشک شود سپس‌ ابیاری کنید و در فصل زمستان حتی بهتر است چند روز از ابیاری بگذارید بگذرد بعد ابیاری کنید و در آن چند روز می توانید با یک غبار پاشی،مقداری رطوبت تهیه کنید.

ابیاری را تا زمانی انجام دهید که آب از زهکش گلدان خارج شده سپس آب زیر گلدانی را حتما خارج کنید تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری کرده باشید.

نکته:این گیاه خشک بودن خاک را به خیس بودن آن ترجیح می دهد.

دما:15 الی 35 درجه سانتی گراد عالی است ولی این گیاه از محیط گرم استقبال بیشتری می کند.

دما محیط نباید کمتر از 12 درجه سانتی گراد بیاید زیرا سرما باعث توقف رشد و آسیب های فراوان می شود.

خاک:می توانید از خاک کاکتوس یا ترکیب پرلیت و کوکوپیت استفاده کنید زیرا این گیاه خاک سبک با زهکشی نسبتا بالا می خواهد.

کود دهی:ماهانه در تابستان و زمستان می توانید از کود ساکولنت ها استفاده کنید.

نکته:اگر بهار شد و گیاه برگ های زرد یا اصلا برگی بر روی آن جوانه نزد،احتمال اینکه مواد معدنی در خاک کم باشد زیاد است و نیاز به کود دهی دارد.

رطوبت:10 درصد به بالا کافی است.

قلمه زنی:یک قیچی یا چاقو استریل بردارید و با شکستن یک تکه از شاخه های در حال رشد(بچه گیاهانی که از گیاه مادری جوانه زده اند)و قرار دادن آنها،در مکانی که گیاه خشک شود و پس از گذشت یک هفته از جداکردن آنها از گیاه مادری می توانید در خاک بکارید.

سمی:شیره ی این گیاه و بلعیدن آن سمی است.


اطلاعات نگهداری گیاه نخل ماداگاسکار

دمای مورد نیاز
دمای مورد نیاز
15C الی 35C
نور مورد نیاز
نور مورد نیاز
روشن مستقیم یا نور زیاد روشن غیرمستقیم
آب مورد نیاز
آب مورد نیاز
بگذارید خاک کاملا خشک شده سپس‌ آبیاری کنید

{{ item[0] }}
لطفا ابتدا از طریق این لینک وارد شوید

سیاست حمل و نقل برای فروشگاه ما

قانون یک : تمامی محصولات ارسال شده توسط نینسار بلوم شامل گارانتی می باشند.

تبصره یک : در صورتی که مرسولات به دست مشتری سالم نرسیده باشند نینسار بلوم مسئولیت محصول آسیب دیده را قبول کرده و مشتری می تواند درخواست عودت وجه یا ارسال مجدد محصول مورد نظر را داشته باشد.

تبصره دو : این گارانتی شامل هر محصول خریداری شده ( محدودیت در مبلغ خسارت وجود ندارد ) می باشد.

قانون دو : گارانتی در صورتی شامل محصول خریداری شده می باشد که مشتری پس از دریافت محصول از آن فیلم کوتاهی گرفته و برای ما جهت تایید خسارت ارسال کند.

تبصره یک : زمان بررسی خسارت توسط کارشناسان مجموعه نینسار بلوم 24 الی 48 ساعت کاری بوده که پس از آن جهت اعلام نتیجه با مشتری ارتباط برقرار می شود.

تبصره دو : به دلیل اینکه گیاهان محصول زنده هستند برای اعلام خسارت یا ارسال ویدئو شما حداکثر 24 ساعت پس از دریافت گیاه فرصت دارید تا شامل گارانتی شوید.

تبصره سه : تمامی محصولات بدون محدودیت در قیمت،ابعاد،مکان و تعداد شامل گارانتی می باشند.

لیست اندازه ها

سایز بزرگ در سطل 4 برای شما ارسال می شود.