.

N I N S A R B L O O M

ابزارهای نگهداری از سیسوس دیسکالر ({{ sameHashtags.length }})

سیسوس دیسکالر (ناموجود)

2.999 میلیون تومان
کد محصول: 7177        

سیسوس دیسکالر Cissus discolor نام گیاه‌ شناسی یک تاک استوایی دوست‌داشتنی است که به نام تاک بگونیا نیز شناخته می‌شود.

این گیاه بومی آسیای جنوب شرقی، از جمله جاوه و کامبوج، بیشتر به گیاه انگور مربوط می شود تا بگونیا (از خانواده Vitaceae است).

سیسوس دیسکالر گیاهی است که ارتفاع یا طول آن به 1.5 تا 2 متر می رسد. به عنوان یک گیاه کوهنوردی، اغلب روی داربست، میله یا حلقه پرورش داده می شود، اما اگر آن را در یک سبد آویز قرار دهید بعد از مدتی آبشاری باشکوه از برگ های رنگارنگ این گیاه خواهید داشت.

برگ های قلبی شکل از ویژگی های برجسته این گیاه است. برگ ها معمولا حدود 7 تا 15 سانتی متر طول دارند و دارای بافت سبز زیتونی مخملی هستند.

رگبرگ ها به رنگ سفید مایل به نقره ای هستند که تضاد شدیدی در برابر برگ های سبز ایجاد می کنند. برگ ها دارای سطح زیرین شرابی به همراه ساقه و ساقه برگ هستند.

هنگامی که برگ ها برای اولین بار ظاهر می شوند، قسمت های بالا و پایین ممکن است کاملا قرمز یا حتی ارغوانی به نظر برسند. همانطور که آنها بالغ می شوند، قسمت های بالایی شروع به سبز شدن می کنند.
 

{{item.size.name}} ({{ item.color.name }}) نا موجود
قیمت کل:     {{ makePrice(getWithDiscount * number) }} تومان

جهت ارسال بهنور:روشن غیرمستقیم،البته می تواند با نور متوسط نیز رشد کند ولی برای داشتن برگ هایی با اندازه و رنگ مناسب باید نور مناسبی را برای این گیاه فراهم کنید.

نکته:نور روشن مستقیم حاد و گرم باعث سوختن برگ ها و نور کم باعث کاهش سرعت رشد،کاهش ابلقیت و کوچک شدن برگ ها می شود.

آبیاری:پس از خشک شدن 50 الی 75 درصد خاک می توانید آبیاری کنید.خاک این گیاه را سعی کنید همیشه کمی مرطوب نگه دارید.

آبیاری را تا زمانی انجام دهید که آب از زهکش گلدان خارج شده سپس آب جمع شده در زیر گلدانی را خالی کنید تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری کرده باشید.

نکته:آبیاری بیش از اندازه باعث زرد شدن برگ ها و آبیاری کم باعث خشک و قهوه ای شدن برگ ها می شود.

دما:17 الی 28 درجه سانتی گراد مناسب است و نگذارید دما محیط اطراف زیر 12 درجه سانتی گراد بیاید.

رطوبت:حداقل باید در محیطی با 40 درصد رطوبت قرار بگیرد.

سینی سنگریزه،دستگاه بخور،جمع کردن گیاهان در اطراف یکدیگر باعث افزایش رطوبت محیط می شود.

خاک:می توانید از خاک ارگانیک گیاهان آپارتمانی استفاده کنید و یا 50 درصد خاک گیاهان آپارتمانی،10 درصد پیت ماس برای نیتروژن اضافه و 40 درصد پرلیت را برای زهکشی و جریان هوا مناسب با هم ترکیب کنید.

کود دهی:در بهار و تابستان به صورت ماهانه می توانید کود دهی را انجام دهید.اگر از کود شیمیایی استفاده می کنید میزان آن را نصف کنید سپس با آب حل کنید و اگر ارگانیک است که می توانید از کل میزان استفاده کنید.

نکته:برای جذب بهتر و کاهش احتمال آسیب رسیدن به ریشه حتما خاک موقعه کود دهی مرطوب باشد.

قلمه زنی:ابتدا یک ساقه را با دو برگ برش دهید با وسیله ای استریل شده سپس برگ اول را از ساقه جدا کنید،ساقه و به خصوص قسمتی که برگ را جدا کردید را،در آب قرار دهید سپس در مکانی گرم با نور ملایم قرار دهید تا حدود 6cm ریشه بزند،حالا می توانید در خاک بکارید.

نکته:حتما ساقه را با دو برگ ببرید و ساقه را کوتاه ببرید زیرا اگر بلند باشد وقتی که در آب قرار می گیرد تمرکز گیاه از برگ به روی ساقه می رود و قلمه در طی چند هفته از بین می رود.


اطلاعات نگهداری گیاه سیسوس دیسکالر

دمای مورد نیاز
دمای مورد نیاز
17C الی 28C
نور مورد نیاز
نور مورد نیاز
روشن غیرمستقیم
آب مورد نیاز
آب مورد نیاز
پس از خشک شدن 50 الی 75 درصد خاک می توانید آبیاری کنید

{{ item[0] }}
لطفا ابتدا از طریق این لینک وارد شوید

سیاست حمل و نقل برای فروشگاه ما

قانون یک : تمامی محصولات ارسال شده توسط نینسار بلوم شامل گارانتی می باشند.

تبصره یک : در صورتی که مرسولات به دست مشتری سالم نرسیده باشند نینسار بلوم مسئولیت محصول آسیب دیده را قبول کرده و مشتری می تواند درخواست عودت وجه یا ارسال مجدد محصول مورد نظر را داشته باشد.

تبصره دو : این گارانتی شامل هر محصول خریداری شده ( محدودیت در مبلغ خسارت وجود ندارد ) می باشد.

قانون دو : گارانتی در صورتی شامل محصول خریداری شده می باشد که مشتری پس از دریافت محصول از آن فیلم کوتاهی گرفته و برای ما جهت تایید خسارت ارسال کند.

تبصره یک : زمان بررسی خسارت توسط کارشناسان مجموعه نینسار بلوم 24 الی 48 ساعت کاری بوده که پس از آن جهت اعلام نتیجه با مشتری ارتباط برقرار می شود.

تبصره دو : به دلیل اینکه گیاهان محصول زنده هستند برای اعلام خسارت یا ارسال ویدئو شما حداکثر 24 ساعت پس از دریافت گیاه فرصت دارید تا شامل گارانتی شوید.

تبصره سه : تمامی محصولات بدون محدودیت در قیمت،ابعاد،مکان و تعداد شامل گارانتی می باشند.

لیست اندازه ها

سایز بسیار بزرگ در گلدان 18 کاسه ای برای شما ارسال می شود.