.

N I N S A R B L O O M

ابزارهای نگهداری از سرخس لانه پرنده ({{ sameHashtags.length }})

سرخس لانه پرنده (ناموجود)

799,000 تومان
کد محصول: 7168        

سرخس های لانه پرنده (Asplenium Nidus) که بومی مناطق گرمسیری مانند جنوب شرقی آسیا، استرالیا، شرق آفریقا و هاوایی هستند. معمولاً در لا به لای درختان یافت می شوند. با توجه به محیط داخلی مناسب، آنها رشد می کنند و یک گیاه آپارتمانی فوق العاده منحصر به فرد می سازند.

گیاه سرخس لانه پرنده نام خود را از این واقعیت گرفته است که مرکز گیاه شبیه لانه پرنده است. گاهی به آن سرخس لانه کلاغی نیز می گویند.

سرخس ها دارای رنگ ها و بافت های بسیار متنوعی هستند. سرخس آشیانه پرنده دارای شاخه های بزرگ و ساده است که شبیه برگ های موز استوایی است.

شاخه های آنها سبز روشن، اغلب چروک یا مواج است و از یک روزت مرکزی بلند می شوند. گیاهان سالم می توانند تا 1/5 متر طول داشته باشند، اما سرخس های لانه پرنده که به عنوان گیاهان آپارتمانی نگهداری می شوند، معمولاً دارای برگ هایی هستند که تنها حدود 60 سانتی متر طول دارند.

{{item.size.name}} ({{ item.color.name }}) نا موجود
قیمت کل:     {{ makePrice(getWithDiscount * number) }} تومان

جهت ارسال بهنور:متوسط مایل به روشن غیرمستقیم،البته می تواند با نور کم نیز سازگار شود ولی باید کمی زمان بگذارید تا این اتفاق بیافتد.

نکته:نور مستقیم،حتی نور اول صبح که ملایم است باعث سوختن و قهوه ای شدن برگ ها می شود.

آبیاری:بگذارید خاک 50 الی 75 درصد خشک شود سپس آبیاری کنید.اگر نور کمی دریافت می کند آبیاری را کاهش و اگر نور زیادی دریافت می کند آبیاری را افزایش دهید.

آبیاری را تا زمانی انجام دهید که آب از زهکش گلدان خارج شده سپس آب جمع شده در زیر گلدانی را خالی کنید تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری کرده باشید.

نکته:در هنگام ابیاری،گیاه را به صورت محوری آب دهید زیرا اگر از بالا آب پاشی کنید و آب در وسط سرخس جمع شده و بماند،باعث ایجاد قارچ می شود.

نکته:اگر خاک گیاه به مدت طولانی خشک بماند،رنگ سبز برگ ها روشن شده و می شود گفت رنگ پریده می شوند که پس از آبیاری دوباره به حالت اولیه خود باز می گردند.

نکته:آبیاری بیش از اندازه باعث زرد شدن برگ ها می شود.

رطوبت:می تواند با رطوبت متعادل زندگی کند ولی برای رشد مناسب 50 الی 60 درصد رطوبت نیاز خواهد داشت.

می توانید از دستگاه رطوبت ساز،سینی سنگریزه و یا گیاه خود را در کنار گیاهان دیگر بگذارید،البته نه خیلی نزدیک زیرا باعث ایجاد تار عنکبوت می شود و اینگونه رطوبت مورد نیاز گیاه تامین می شود.

نکته:رطوبت کم باعث چیپسی و قهوه ای شدن لبه و نوک برگ ها می شود.

دما:16 الی 28 درجه سانتی گراد مناسب است.این گیاه بهترین رشد خود را در محیط های گرم و مرطوب دارد.

نکته:از محیط های سرد و کنار پنجره یا درب ورودی در فصول سرد،این گیاه را دور کنید.

خاک:باید از خاک سبک با زهکشی بالا و جریان هوا بالا استفاده کنید و پیشنهاد ما ترکیب پرلیت و پیت ماس به همراه بارک (پوست درخت) است.

کود دهی:به صورت ماهانه می توانید از کود های نیتروژن و فسفر بالا استفاده کنید.

نکته:پیشنهاد می شود حتما این گیاه را در بهار و تابستان کود دهی کنید زیرا ترکیب خاک بسیار غنی ندارد و چون در جنگل به گیاهان دیگر متصل است و به صورت انگلی رشد می کند،نیاز دارد نیتروژن و فسفر آن را تامین کنید تا رشد خوبی داشته باشد.


اطلاعات نگهداری گیاه سرخس لانه پرنده

دمای مورد نیاز
دمای مورد نیاز
16C الی 28C
نور مورد نیاز
نور مورد نیاز
متوسط مایل به روشن غیرمستقیم
آب مورد نیاز
آب مورد نیاز
پس از خشک شدن 50 الی 75 درصد خاک می توانید آبیاری کنید

{{ item[0] }}
لطفا ابتدا از طریق این لینک وارد شوید

سیاست حمل و نقل برای فروشگاه ما

قانون یک : تمامی محصولات ارسال شده توسط نینسار بلوم شامل گارانتی می باشند.

تبصره یک : در صورتی که مرسولات به دست مشتری سالم نرسیده باشند نینسار بلوم مسئولیت محصول آسیب دیده را قبول کرده و مشتری می تواند درخواست عودت وجه یا ارسال مجدد محصول مورد نظر را داشته باشد.

تبصره دو : این گارانتی شامل هر محصول خریداری شده ( محدودیت در مبلغ خسارت وجود ندارد ) می باشد.

قانون دو : گارانتی در صورتی شامل محصول خریداری شده می باشد که مشتری پس از دریافت محصول از آن فیلم کوتاهی گرفته و برای ما جهت تایید خسارت ارسال کند.

تبصره یک : زمان بررسی خسارت توسط کارشناسان مجموعه نینسار بلوم 24 الی 48 ساعت کاری بوده که پس از آن جهت اعلام نتیجه با مشتری ارتباط برقرار می شود.

تبصره دو : به دلیل اینکه گیاهان محصول زنده هستند برای اعلام خسارت یا ارسال ویدئو شما حداکثر 24 ساعت پس از دریافت گیاه فرصت دارید تا شامل گارانتی شوید.

تبصره سه : تمامی محصولات بدون محدودیت در قیمت،ابعاد،مکان و تعداد شامل گارانتی می باشند.

لیست اندازه ها

سایز بزرگ در سطل 10 برای شما ارسال می شود.