.

N I N S A R B L O O M

ابزارهای نگهداری از درخت پاچیرا بافت (درخت پول) ({{ sameHashtags.length }})

درخت پاچیرا بافت (درخت پول) (ناموجود)

699,000 تومان
کد محصول: 15A        

اگر فکر می‌کنید زمان آن رسیده است که کمی زندگی و سرسبزی به فضای خود اضافه کنید، درخت پول گزینه‌ای منحصر به فرد و زیبا است.

علیرغم ظاهرزیبا ، مراقبت از آن نیز بسیار آسان است. پاچیرا سرده ای از درختان استوایی همیشه سبز متعلق به خانواده Malvaceae، خانواده پنبه و هیبیسکوس است. درخت پول که بومی مکزیک تا شمال آمریکای جنوبی است، در تایوان و دیگر کشورهای آسیای شرقی نیز بسیار محبوب است. این گیاه با نام‌های زیادی مانند درخت پول، شاه بلوط آبی و آجیل هندی شناخته می‌شود.

اگر درخت پول را در زادگاهش ببینید قطعا تعجب خواهید کرد! چراکه می تواند تا 18متر بلندی داشته باشد درحالی که این درخت زیبا در شرایط آپارتمانی ارتفاع حداکثر به 190سانتی متر می رسد.

درخت پول نام خود را از اعتقاد فنگ شویی گرفته است که انرژی مثبت و خوش شانسی را برای صاحبش به ارمغان می آورد. گفته شده است که درخت پول استرس و اضطراب را کاهش می دهد و همچنین ممکن است به تسکین اختلالات خواب کمک کند.

افسانه و داستان های زیادی پشت این گیاه است اما معروف ترین و قدیمی ترین داستان در مورد یک کشاورز بسیار فقیر که به بدشانسی معروف بود و روحیه‌اش بسیار ضعیف شده بوده است. یک روز، او یک گیاه بسیار کنجکاو با تنه های بافته پیدا کرد. او پس از بررسی گیاه، گیاه را بسیار مقاوم و انعطاف پذیر یافت و این را به عنوان درسی گرفت که او نیز باید بیاموزد که انعطاف پذیر و قوی باشد. از بذر این گیاه معجزه آسا استفاده کرد و تعداد بیشتری از آنها را پرورش داد و فروخت.

گیاه درخت پول همچنین توسط کسانی که فنگ شویی تمرین می کنند بسیار مورد تحسین قرار می گیرد زیرا معمولاً پنج برگ روی یک ساقه جوانه می زنند. پنج عدد مهمی در فنگ شویی است زیرا اعتقاد بر این است که همه چیز در جهان از پنج عنصر متمایز تشکیل شده است: آب، چوب (جنگل)، آتش، خاک (زمین) و فلز.

{{item.size.name}} ({{ item.color.name }}) نا موجود
قیمت کل:     {{ makePrice(getWithDiscount * number) }} تومان

جهت ارسال بهنور:متوسط مایل به روشن،البته پاچیرا یک نوع درخت است برای همین با طیف های نوری زیادی می تواند سازگار شود،اگر وقت و نگهداری مورد نیاز را برای این گیاه بگذارید حتی با نور کم نیز سازگار شده و به رشد خود ادامه می‌دهد.

نکته:پس از هر بار آبیاری گیاه را بچرخانید تا تمام قسمت ها به یک اندازه نور دریافت کنند.

نکته:نور مستقیم حاد و گرم باعث قهوه ای و خشک شدن برگ ها می شود.

نکته:دلیل زرد شدن برگ ها می تواند فراهم نبودن نور کافی باشد‌.

آبیاری:بگذارید 50 الی 75 درصد خاک خشک شود سپس‌ ابیاری کنید،آبیاری را تا زمانی انجام دهید که آب از زهکش گلدان خارج شده سپس آب جمع شده در زیر گلدانی را تخلیه کنید تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری کرده باشید.

نکته:در زمستان و فصول سرد بگذارید خاک کاملا خشک شود سپس‌ گیاه را سیر آب کنید.

نکته:آبیاری بیش از اندازه باعث زرد شدن برگ ها می شود.

نکته:پاچیرا می تواند چند روز خشکی را تحمل کند ولی آبیاری بیش از اندازه و پوسیدگی ریشه آسیب های سنگینی را به گیاه وارد می کند.

دما:15 الی 35 درجه سانتی گراد مناسب است و همانطور که فهمیدید،هرچه محیط گرم تر باشد گیاه شما رشد بهتری خواهد داشت.

نگذارید دما محیط کمتر از 13 درجه سانتی گراد بیاید.

نکته:از کنار پنجره و در ها در فصول سرما این گیاه را دور کنید زیرا واقعا به سرما یا افت ناگهانی دما واکنش نشان می دهد.

رطوبت:40 درصد مناسب است که میزان رطوبت اکثر خانه های مردم است ولی با کمی رطوبت اضافه می توانید انتظارات خود را از این گیاه بالا ببرید.

کود دهی:در بهار و تابستان می توانید به صورت ماهانه کود دهی را انجام دهید.

نصف میزان پیشنهاد شده روی برچسب کود 20 20 20 یا 10 10 10 را با آب حل کرده سپس کود دهی را انجام دهید.

خاک:ترکیب 50 درصد کوکوپیت و 50 درصد پرلیت یا پیت ماس به رشد و جلوگیری از آبیاری بیش از اندازه کمک می کند‌.

نکته:برای اینکه با افزایش سن این گیاه،همان فرم زیبا اولیه را داشته باشید باید برگ هایی که از دو طرف جوانه می زنند را هرس کنید تا یک گیاه خوش فرم داشته باشید.

نکته:پاچیرا منتقل شدن از یک مکان به مکان دیگر به دفعات را دوست ندارد و ممکن است برگ هایی را به دلیل شوک،از دست بدهد ولی نگران نباشید پس از مدتی که با محیط سازگار شد می توانید برگ های زیبا تری را از این گیاه انتظار داشته باشید.


اطلاعات نگهداری گیاه درخت پاچیرا بافت (درخت پول)

دمای مورد نیاز
دمای مورد نیاز
15C الی 35C
نور مورد نیاز
نور مورد نیاز
متوسط مایل به روشن
آب مورد نیاز
آب مورد نیاز
هرگاه 50 الی 75 درصد خاک خشک شد می توانید آبیاری را انجام دهید

{{ item[0] }}
لطفا ابتدا از طریق این لینک وارد شوید

سیاست حمل و نقل برای فروشگاه ما

قانون یک : تمامی محصولات ارسال شده توسط نینسار بلوم شامل گارانتی می باشند.

تبصره یک : در صورتی که مرسولات به دست مشتری سالم نرسیده باشند نینسار بلوم مسئولیت محصول آسیب دیده را قبول کرده و مشتری می تواند درخواست عودت وجه یا ارسال مجدد محصول مورد نظر را داشته باشد.

تبصره دو : این گارانتی شامل هر محصول خریداری شده ( محدودیت در مبلغ خسارت وجود ندارد ) می باشد.

قانون دو : گارانتی در صورتی شامل محصول خریداری شده می باشد که مشتری پس از دریافت محصول از آن فیلم کوتاهی گرفته و برای ما جهت تایید خسارت ارسال کند.

تبصره یک : زمان بررسی خسارت توسط کارشناسان مجموعه نینسار بلوم 24 الی 48 ساعت کاری بوده که پس از آن جهت اعلام نتیجه با مشتری ارتباط برقرار می شود.

تبصره دو : به دلیل اینکه گیاهان محصول زنده هستند برای اعلام خسارت یا ارسال ویدئو شما حداکثر 24 ساعت پس از دریافت گیاه فرصت دارید تا شامل گارانتی شوید.

تبصره سه : تمامی محصولات بدون محدودیت در قیمت،ابعاد،مکان و تعداد شامل گارانتی می باشند.

لیست اندازه ها

سایز متوسط در گلدان 12 به قطر 12cm برای شما ارسال می شود.