.

N I N S A R B L O O M

ابزارهای نگهداری از دراسنا کامپکت ({{ sameHashtags.length }})

دراسنا کامپکت (ناموجود)

149,000 تومان
کد محصول: 7380        

دراسنا کامپکت Dracaena Compacta که با نام دراسنا درمنسیس Dracaena Deremensis نیز شناخته می شود، از خانواده Agavaceae یا Agavaideae است.

این گیاه به خاطر شاخ و برگ های دلپذیر و نگهداری راحتی که دارد مشهور است. این محبوب ترین گونه در خانواده دراسینا است. این دراسنا یک گیاه فشرده است و به راحتی در هر گوشه ای از خانه، دفتر یا باغ کوچک شما زندگی می کند. این گیاه زیبا با ساقه بلند و خوشه های برگ سبز است.

نام گیاه شناسی این رقم دراسنا جنت Dracaena Janet Craig است و در ابتدا در آفریقا، آسیا و آمریکای مرکزی کشت می شد. برخی از پرورش دهندگان همچنین از آن به عنوان درخت اژدها یاد می کنند و با شاخ و برگ های فشرده به این نام زندگی می کند.

دراسنا کامپکت به ندرت در داخل خانه شکوفا می شود. وقتی این اتفاق می افتد، گل ها در طیف رنگی سفید تا صورتی جوانه می زنند و اندازه آنها حدود 3 سانتی متر است. شکوفه ها در داخل برگ های رشد می کنند و عطر شیرین عسل را پخش می کنند.

درست مانند برگ ها، شکوفه ها نیز دارای دسته هایی از گلبرگ های رنگ پریده هستند، اما فقط دو هفته دوام می آورند.

دراسنا کامپکت بالغ تا 0/91 تا 1/8 متر رشد می کند در حالی که در عرض 0/91 تا 3 متر گسترش می یابد. طول شاخ و برگ آن 5 تا 12 سانتی متر است.

شاخ و برگ های این گیاه به خوبی بسته بندی شده اند تا ظاهری فشرده به آن ببخشند. برگها سبز و براق با بافت برجسته و رگبرگ هستند.

{{item.size.name}} ({{ item.color.name }}) نا موجود
قیمت کل:     {{ makePrice(getWithDiscount * number) }} تومان

جهت ارسال بهنور:روشن متوسط مایل به کم،البته دراسینا کامپکت با نور روشن غیرمستقیم رشد بهتری خواهد داشت ولی جزو گیاهانی است که می تواند با نور کم نیز رشد خوبی داشته باشد و سر حال بماند.

نکته:نور بیش از اندازه یا شدید باعث سوختن و ریزش برگ ها می شود.

نکته:این گیاهان برای محیط های اداری بسیار مناسب هستند زیرا با نور کم نیز می توانند رشد کنند ولی حتما اگر در چنین شرایطی گیاه را قرار می دهید،برگ ها را تمیز کنید زیرا در صورت نِشِستن گرد و غبار بر روی برگ ها،گیاه نمی تواند به خوبی فتوسنتز کند.

آبیاری:بگذارید خاک به طور کامل خشک شود سپس‌ ابیاری کنید‌.

آبیاری را تا زمانی انجام دهید که آب از زهکش گلدان خارج شده سپس آب جمع شده در زیر گلدانی را خالی کنید تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری کرده باشید.

نکته:آبیاری بیش از اندازه باعث زرد شدن و ریزش برگ ها می شود و خشک ماندن خاک در زمان های طولانی باعث قهوه ای و چیپسی شدن برگ ها می شود.

نکته:اگر لکه های زرد و قهوه ای زیادی مشاهده کردید که در حال ایجاد شدن هستند،احتمالا آب شهری که شما استفاده می کنید آب سنگین با نمک بالا است.

در بهار و تابستان خاک گیاه را به صورت کامل با آب پاشی ملایم بشویید و بگذارید به طور مکرر آب زیادی از زهکش گلدان خارج شود سپس‌ مقداری کود ارگانیک به گیاه دهید تا دوباره به روال رشد برگردد و شاداب شود.

نکته:می توانید از آب معدنی برای آبیاری استفاده کنید یا آب را 24 ساعت در فضا باز قرار دهید سپس به گیاه دهید.

دما:13 الی 27 درجه سانتی گراد مناسب است و نگذارید دما محیط کمتر از 13 درجه سانتی گراد بیاید.

در فصول سرد از کنار پنجره و باد های سرد این گیاه را دور نگهداری کنید.

خاک:می توانید خاک گیاهان آپارتمانی را تهیه کنید و در صورت سنگین بودن با اضافه کرد کمی پرلیت زهکشی و جریان هوا را در خاک افزایش دهید.

رطوبت:با رطوبت متعادل تمامی خانه ها به خوبی کنار می آید ولی از افزایش کمی رطوبت نیز استقبال خواهد کرد.

نکته:در صورت نبود رطوبت کافی،نوک برگ گیاه شما به رنگ قهوه ای تغییر می کند.

کود دهی:در بهار و تابستان می‌توانید هر دو هفته در میان کود دهی را انجام دهید.

نکته:اگر از کود ارگانیک استفاده می کنید مشکلی ندارد ولی اگر از کود های شیمیایی اسفاده می کنید حتما باید نصف یا یک چهارم

میزان گفته شده بر روی برچسب کود را با آب حل کرده سپس به گیاه دهید.

قلمه زنی:ساقه را ببرید سپس‌ در هورمون ریشه زایی بزنید تا سریعتر ریشه بدهد و گیاه را پیشنهاد می شود در خاک بکارید،خاک را به مدت حدود 6 هفته حتما مرطوب نگه دارید زیرا گیاه ریشه ندارد که بخواهد رطوبت را جذب کند و به همین راحتی یک گیاه جدید دارید.

سمی:در صورت بلعیدن باعث تحریک معده و دهان می شود.


اطلاعات نگهداری گیاه دراسنا کامپکت

دمای مورد نیاز
دمای مورد نیاز
13C الی 27C
نور مورد نیاز
نور مورد نیاز
روشن متوسط مایل به کم
آب مورد نیاز
آب مورد نیاز
پس از خشک شدن خاک می توانید آبیاری کنید

{{ item[0] }}
لطفا ابتدا از طریق این لینک وارد شوید

سیاست حمل و نقل برای فروشگاه ما

قانون یک : تمامی محصولات ارسال شده توسط نینسار بلوم شامل گارانتی می باشند.

تبصره یک : در صورتی که مرسولات به دست مشتری سالم نرسیده باشند نینسار بلوم مسئولیت محصول آسیب دیده را قبول کرده و مشتری می تواند درخواست عودت وجه یا ارسال مجدد محصول مورد نظر را داشته باشد.

تبصره دو : این گارانتی شامل هر محصول خریداری شده ( محدودیت در مبلغ خسارت وجود ندارد ) می باشد.

قانون دو : گارانتی در صورتی شامل محصول خریداری شده می باشد که مشتری پس از دریافت محصول از آن فیلم کوتاهی گرفته و برای ما جهت تایید خسارت ارسال کند.

تبصره یک : زمان بررسی خسارت توسط کارشناسان مجموعه نینسار بلوم 24 الی 48 ساعت کاری بوده که پس از آن جهت اعلام نتیجه با مشتری ارتباط برقرار می شود.

تبصره دو : به دلیل اینکه گیاهان محصول زنده هستند برای اعلام خسارت یا ارسال ویدئو شما حداکثر 24 ساعت پس از دریافت گیاه فرصت دارید تا شامل گارانتی شوید.

تبصره سه : تمامی محصولات بدون محدودیت در قیمت،ابعاد،مکان و تعداد شامل گارانتی می باشند.

لیست اندازه ها

سایز متوسط در سطل 4 برای شما ارسال می شود.

 

سایز بسیار بزرگ در سطل 10 برای شما ارسال می شود.