.

N I N S A R B L O O M

ابزارهای نگهداری از افوربیا تریگونا قرمز ({{ sameHashtags.length }})

افوربیا تریگونا قرمز (ناموجود)

489,000 تومان
کد محصول: 7138        

افوربیا تریگونا روبرا (Euphorbia trigona rubra) که با نام افوربیا قرمز سلطنتی (Euphorbia royal red) نیز شناخته می شود، در خانواده Euphorbiaceae قرار دارد.

افوربیا گیاهی ابدار و جذاب بومی شمال شرقی، مرکزی و جنوب آفریقا است. همچنین ممکن است در سایر نقاط قاره و همچنین برخی جزایر اطراف و شبه جزیره عربستان بومی باشد و به بسیاری از مناطق گرمسیری دیگر مانند برزیل، هند، ویتنام، فیلیپین و غنا معرفی شده است.

انواع مختلفی از افوربیا ها وجود دارد که همگی همیشه سبز هستند. معمولا ساقه های افوربیا تریگونا نسبت به برگ هایش سبز تر است که این دو رنگی باعث ایجاد جذابیت بیشتر گیاه شده است.

ساقه این گیاه سه و گاهی چهار وجه دارد و تا ارتفاع بیش از دو متر می تواند رشد کند. در لبه هر وجه برگ ها و خار های این گیاه رشد می کنند. احتمال اینکه افوربیا قرمز شما در خانه گل بدهد زیاد نیست اما جایی برای ناراحتی نیست، چراکه گل های افوربیا قرمز معیار زیبایی آن نیست و تمام توجه و جذابیت آن به برگ ها و ساقه اش است.

گل های افوربیا قرمز، سبز مایل به زرد و گاهی قرمز است و بوی خاصی ندارد.

ممکن است افوربیا را با کاکتوس ها اشتباه بگیرید اما باید دقت کنید که کاکتوس ها دارای برگ نیستند برای همین این گیاه در خانواده ساکولنت ها قرار می گیرد.

درصورت برش ساقه افوربیا قرمز، شیره سفید رنگی از آن خارج می شود که سمی است و در صورت تماس با پوست بدن یا چشم و دهان نیاز به شست و شوی سریع با صابون دارد.

{{item.size.name}} ({{ item.color.name }}) نا موجود
قیمت کل:     {{ makePrice(getWithDiscount * number) }} تومان

جهت ارسال بهنور:روشن غیرمستقیم،البته این گیاه می تواند نور مستقیم‌ را نیز دریافت کند ولی باید مراقب باشید زیرا اگر گیاه با نور مستقیم سازگار نشده باشد و همیشه با نور غیرمستقیم رشد کرده باشد،امکان دارد آسیب ببیند.

نکته:تا جایی که می توانید این گیاه را نزدیک به پنجره قرار دهید تا رشد خوبی داشته باشد.

آبیاری:پس از خشک شدن خاک به طور کامل می توانید آبیاری کنید.

آبیاری را تا زمانی انجام دهید که آب از زهکش گلدان خارج شده شده سپس آب جمع شده در زیر گلدانی را خالی کنید تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری کرده باشید.

نکته:این گیاهان می توانند روز ها با خشکی خاک به زندگی خود ادامه دهند ولی آبیاری بیش از اندازه در کمتر از ده روز ریشه را می پوساند.

دما:13 الی 27 درجه سانتی گراد،این گیاهان در صحرا زندگی می کنند پس از محیط های گرم استقبال خواهند کرد ولی نمی توانند در دمای زیر 13 درجه سانتی گراد به زندگی خود ادامه دهند.

نکته:در فصول سرد این گیاهان را از کنار پنجره یا در ورودی دور کنید زیرا سرما باعث سوختن برگ ها یا ساقه می شود.

خاک:می توانید از خاک کاکتوس و ساکولنت استفاده کنید و اگر دوست داشتید مقداری پرلیت برای افزایش زهکشی اضافه کنید.

رطوبت:با رطوبت معمولی خانه ها به خوبی سازگار می شود و از محیط های خشک نیز استقبال می کند.

نکته:اصلا این گیاه نیاز به اسپری کردن یا افزایش رطوبت ندارد.

کود دهی:به صورت ماهانه در بهار و تابستان می توانید نصف میزان پیشنهاد شده بر روی کود مایع را با آب حل کرده سپس به گیاه دهید.

قلمه گیری:تریگونا را با یک وسیله استریل شده ببرید سپس‌ بگذارید به مدت چند ساعت هوا بخورد تا شیره آن خشک شود،پس از آن به محلول یا پودر قارچ کش بزنید و در خاک بکارید،اینگونه احتمال ریشه دهی افزایش پیدا می کند.


اطلاعات نگهداری گیاه افوربیا تریگونا قرمز

دمای مورد نیاز
دمای مورد نیاز
13C الی 27C
نور مورد نیاز
نور مورد نیاز
روشن غیرمستقیم
آب مورد نیاز
آب مورد نیاز
بگذارید خاک به طور کامل خشک شود سپس‌ ابیاری کنید

{{ item[0] }}
لطفا ابتدا از طریق این لینک وارد شوید

سیاست حمل و نقل برای فروشگاه ما

قانون یک : تمامی محصولات ارسال شده توسط نینسار بلوم شامل گارانتی می باشند.

تبصره یک : در صورتی که مرسولات به دست مشتری سالم نرسیده باشند نینسار بلوم مسئولیت محصول آسیب دیده را قبول کرده و مشتری می تواند درخواست عودت وجه یا ارسال مجدد محصول مورد نظر را داشته باشد.

تبصره دو : این گارانتی شامل هر محصول خریداری شده ( محدودیت در مبلغ خسارت وجود ندارد ) می باشد.

قانون دو : گارانتی در صورتی شامل محصول خریداری شده می باشد که مشتری پس از دریافت محصول از آن فیلم کوتاهی گرفته و برای ما جهت تایید خسارت ارسال کند.

تبصره یک : زمان بررسی خسارت توسط کارشناسان مجموعه نینسار بلوم 24 الی 48 ساعت کاری بوده که پس از آن جهت اعلام نتیجه با مشتری ارتباط برقرار می شود.

تبصره دو : به دلیل اینکه گیاهان محصول زنده هستند برای اعلام خسارت یا ارسال ویدئو شما حداکثر 24 ساعت پس از دریافت گیاه فرصت دارید تا شامل گارانتی شوید.

تبصره سه : تمامی محصولات بدون محدودیت در قیمت،ابعاد،مکان و تعداد شامل گارانتی می باشند.

لیست اندازه ها

سایز بزرگ در سطل 7 برای شما ارسال می شود.

 

سایز بسیار بزرگ در سطل 10 برای شما ارسال می شود.