.

N I N S A R B L O O M

ابزارهای نگهداری از پرشین شیلد ({{ sameHashtags.length }})

پرشین شیلد (ناموجود)

859,000 تومان
کد محصول: 7158        

به راحتی می توان فهمید که چگونه استروبیلانتس به پرشین شیلد یا سپر ایرانی لقب گرفت.

برگ ها ظاهری مانند سپر های زرهی کوچکی دارند که آماده نبرد هستند، با رنگین کمانی پر زرق و برق و درخشش فلزی نقره ای. اگرچه نام این گیاه "ایرانی" است، اما بومی میانمار (برمه سابق) است نه ایران.

سپر ایرانی درختچه ای فرعی است که در آب و هوای گرم همیشه سبز است. در آب و هوای خنک تر، به عنوان یک گیاه یک ساله رشد می کند و حتی به عنوان یک گیاه آپارتمانی محبوبیت زیادی دارد، زیرا در زمستان شکوفا می شود. می تواند به خوبی در ظروف یا گلدان های فضای باز رشد کند.

عادت رشد سپر ایرانی، به صورت عمودی با برگ هایی که به شکل نیزه هستند و به طول 15 تا 20 سانتی متر است.

ساقه ها نرم هستند و ممکن است بیش از 91 سانتی متر ارتفاع داشته باشند و با گذشت زمان ممکن است چوبی شوند. گل‌های آبی کوچک، لوله‌ای و مخروطی شکل، که یادآور زنگ‌های آبی ویرجینیا هستند، ممکن است در فصل زمستان شکوفا شوند، اما بسیار نادر است.

دلیل آن کاملاً تشخیص داده نشده است، اما اعتقاد بر این است که نمونه‌ای از رفتار "مستینگ" است که در آن شکوفه‌دهی پراکنده است، اما زمانی که اتفاق می‌افتد فراوان است.
نام این گیاه، dyerianus، از گیاه شناسی به نام سر ویلیام ترنر تزلتون-دایر که بر باغ‌های گیاه‌شناسی سلطنتی در کیو در اواخر قرن گذشته، نظارت داشت گرفته شده است. پرشین شیلد بدون شک توسط شکارچیان فلور آن دوران به اروپا معرفی شد و بخشی از مجموعه معروف Kew شد.

از اروپا، سپر ایرانی راه خود را به باغ‌ها و خانه‌های ویکتوریایی آمریکا باز کرد، در زمانی که شاخ و برگ‌های استوایی اولین شکوفایی خود را در آمریکای شمالی داشتند.

{{item.size.name}} ({{ item.color.name }}) نا موجود
قیمت کل:     {{ makePrice(getWithDiscount * number) }} تومان

جهت ارسال بهنور:روشن غیرمستقیم،البته این گیاه به نور بسیار زیاد برای رنگ دهی کامل نیاز دارد.

می توانید آن را در مقابل نور مستقیم ملایم خورشید قرار دهید تا رنگ بنفش و اصلی آن را ببینید.

نکته:نور مستقیم حاد و گرم مانند زمان ظهر باعث سوختن برگ ها می شود.

نکته:رشد نسبتا سریعی دارد پس در طول هفته آن را بچرخانید تا تمام قسمت های آن نور را به اندازه دریافت کرده و خوش فرم شود.

نکته:اگر نمی توانید نور مناسبی برای این گیاه تهیه کنید می توانید از نور پرورش گیاه استفاده کنید.

آبیاری:در فصول گرم می توانید بگذارید 50 الی 75 درصد خاک خشک شود سپس‌ ابیاری کنید ولی در فصول سرد پیشنهاد می شود بگذارید خاک تقریبا خشک شده سپس آبیاری کنید.

آبیاری را تا زمانی انجام دهید که آب از زهکش گلدان خارج شده سپس آب جمع شده در زیر گلدانی را خالی کنید تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری کرده باشید.

نکته:اگر این گیاه پس از خشک شدن آبیاری نشود،در کمتر از دو روز برگ هایش به سوی زمین خم شده و در طول زمان قهوه ای و خشک می شوند ولی در صورت آبیاری به حالت اولیه خود بر می گردند.

نکته:این گیاه به آبیاری بیش از اندازه حساس است و به سرعت ریشه ها می پوسند و برگ ها شروع به ریزش می کنند.

دما:15 الی 30 درجه سانتی گراد مناسب است ولی نگذارید دما محیط کمتر از 13 درجه سانتی گراد بیاید.

رطوبت:این گیاه در جنگل های بارانی رشد می کند حتما 50 الی 60 درصد رطوبت را باید برایش فراهم کنید.

سینی سنگریزه،دستگاه بخور،جمع کردن گیاهان در اطراف یکدیگر یا مه پاشی اول صبح باعث سر حال شدن و افزایش رطوبت می شود.

خاک:می توانید از ترکیب گیاهان آپارتمانی استفاده کنید و در صورت سنگین بودن با اضافه کردن مقداری کمپوست و پرلیت می توانید خاک سبک با زهکشی و جریان هوا مناسبی داشته باشید.

کود دهی:در فصول تابستان و بهار می توانید به صورت هر دو هفته با نصف میزان پیشنهاد شده بر روی کود مایع،در آب حل کنید و به گیاهتان دهید.

قلمه گیری:با چاقو یا قیچی استریل شده،ساقه را ببرید سپس‌ در خاک قرار دهید،بعد از چند هفته ریشه می زند و برگ های جدید می دهد.

نکته:این گیاه در آب به خوبی ریشه می زند ولی زمانی که در خاک کاشته می شود معمولا نمی تواند سازگار شود و از بین می رود پس پیشنهاد می شود از اول در خاک بکارید و تعداد برگ های ساقه بیشتر از دو عدد نباشند.

غیرسمی:این گیاه در هیچ لیستی به عنوان گیاه سمی نام برده نشده است و خانواده این گیاه نیز سمی نیست ولی بر اساس تعدادی مقاله،شیره این گیاه در صورت برخورد با پوست باعث خارش می شود.


اطلاعات نگهداری گیاه پرشین شیلد

دمای مورد نیاز
دمای مورد نیاز
15C الی 30C
نور مورد نیاز
نور مورد نیاز
روشن غیرمستقیم
آب مورد نیاز
آب مورد نیاز
پس از خشک شدن 50 الی 75 درصد خاک می توانید آبیاری کنید

{{ item[0] }}
لطفا ابتدا از طریق این لینک وارد شوید

سیاست حمل و نقل برای فروشگاه ما

قانون یک : تمامی محصولات ارسال شده توسط نینسار بلوم شامل گارانتی می باشند.

تبصره یک : در صورتی که مرسولات به دست مشتری سالم نرسیده باشند نینسار بلوم مسئولیت محصول آسیب دیده را قبول کرده و مشتری می تواند درخواست عودت وجه یا ارسال مجدد محصول مورد نظر را داشته باشد.

تبصره دو : این گارانتی شامل هر محصول خریداری شده ( محدودیت در مبلغ خسارت وجود ندارد ) می باشد.

قانون دو : گارانتی در صورتی شامل محصول خریداری شده می باشد که مشتری پس از دریافت محصول از آن فیلم کوتاهی گرفته و برای ما جهت تایید خسارت ارسال کند.

تبصره یک : زمان بررسی خسارت توسط کارشناسان مجموعه نینسار بلوم 24 الی 48 ساعت کاری بوده که پس از آن جهت اعلام نتیجه با مشتری ارتباط برقرار می شود.

تبصره دو : به دلیل اینکه گیاهان محصول زنده هستند برای اعلام خسارت یا ارسال ویدئو شما حداکثر 24 ساعت پس از دریافت گیاه فرصت دارید تا شامل گارانتی شوید.

تبصره سه : تمامی محصولات بدون محدودیت در قیمت،ابعاد،مکان و تعداد شامل گارانتی می باشند.

لیست اندازه ها

سایز بزرگ در گلدان 12 به قطر 12cm برای شما ارسال می شود.