.

N I N S A R B L O O M

ابزارهای نگهداری از ساکولنت کاسه ای ({{ sameHashtags.length }})

ساکولنت کاسه ای (ناموجود)

99,000 تومان
کد محصول: 7067        

ساکولنت از دسته گیاهانی است که در تمام قاره ها به جز قطب جنوب رشد می کنند،می توان گفت بومی همه جا هستند. این گیاه به مقاومت و نگهداری آسانش معروف است. آنها بسیار مقاوم به خشکی هستند زیرا آب را در برگ ها و ساقه های خود ذخیره می کنند به همین دلیل ساکولنت گیاهی بسیار مناسب برای افراد تازه کار و پر مشغله است.

چینش منظم برگ های گوشتی و پهن ساکولنت ،هر بیننده ای رو به خود جذب می کند و تقریبا دوست داشتن آن را غیرممکن کرده است. تنوع و رنگ های فراوان ساکولنت باعث شده این گیاه در هر گلدان و هر مکانی به زیبایی بدرخشد.

با گذشت زمان، برگ های پایینی ساکولنت شما می ریزد. اگرچه این می تواند هشدار دهنده باشد، اما کاملا طبیعی است و به این معنی نیست که گیاه شما در حال مرگ است.

{{item.size.name}} ({{ item.color.name }}) نا موجود
قیمت کل:     {{ makePrice(getWithDiscount * number) }} تومان

جهت ارسال بهنور:روشن مستقیم البته اگر نور حاد و گرم زیادی دریافت کند باعث سوختن برگ ها می شود.

همه ی ساکولنت ها نور زیادی نیاز دارند و این ساکولنت نور روشن غیرمستقیم زیادی نیاز دارد تا به خوبی رشد کند.

نکته:اگر نور کافی دریافت نکنند معمولا به سمت نور خم و کشیده می شوند،اگر این اتفاق رخ داد گیاه خود را هر چند هفته بچرخانید تا نور به طور مساوی به تمام گیاه برسد ولی اگر مشکل از مکان است یا نور پرورش گیاه تهیه کنید یا در مکانی روشن تر قرار دهید.

نکته:در صورتی که پنجره ی شما پرده دارد می توانید ساکولنت خود را در طول روز پشت پنجره قرار دهید تا نور فیلتر شده و مناسب دریافت کند‌.

آبیاری:

روش اول:بگذارید خاک کاملا خشک شود سپس‌ به طور مستقیم آبیاری کنید در خاک زیرا اگر آب در لایه برگ ها بماند باعث قارچ و باکتری می شود.

به آرامی این کار را انجام دهید و پس از مشاهده ی خارج شدن مقداری آب از زهکش گلدان،آبیاری را متوقف کرده و آب جمع شده در زیر گلدانی را خالی کنید تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری کرده باشید.

روش دوم:یک ظرف را پر از اب کنید و گلدان را در آن قرار دهید،ساکولنت شما از زهکش خود آب را جذب می کند،پس از حدود 20 دقیقه دو بند انگشت خود را در خاک فرو کنید،اگر خاک مرطوب بود وقت آن است گیاه به جای قبلی خودش برگردد.

دما:17 الی 32 درجه سانتی گراد عالی است و ساکولنت ها واقعا تحمل سرما را ندارند.

نگذارید دما محیط کمتر از 12 درجه سانتی گراد بیاید.

خاک:

ترکیب پرلیت و کوکوپیت یا خاک کاکتوس که هر دو جزو خاک های با هواکشی بالا و سبک هستند پیشنهاد می شوند.

نکته:خاک گیاهان آپارتمانی به دلیل سنگین بودن،رطوبت زیادی را در خود ذخیره می کند که باعث پوسیدگی ریشه می شود.

کود دهی:در بهار و تابستان میتوانید هر 4 الی 6 هفته کود دهی را انجام دهید ولی مراقب باشید زیرا کود دهی زیاد باعث رشد سریع و ضعیف شدن گیاه می شود.

رطوبت:اگر رطوبت منزل برای شما کافی است پس برای گیاه شما هم کافی است.

نکته:اگر برگ ساکولنت شما نرم و چروک شده است بدانید که رطوبت خاک بالا است.

قلمه زنی:

به صورت چرخشی به آرامی برگ ها را از گیاه مادر جدا کنید،و سپس بر روی خاک بگذارید به همین راحتی شما قلمه زنی را انجام دادید.

از خاک کاکتوس استفاده کنید و خاک را به طور پیوسته مرطوب نگه دارید زیرا این برگ ها هیچ ریشه ای ندارند که بخواهد رطوبت در زیر خاک را جذب کند پس حواستان باشد که خاک خشک نشود.

پس از گذشت چند هفته ساکولنت های کوچکی را مشاهده می کنید که جوانه زده اند، از قسمت بریده شده.


اطلاعات نگهداری گیاه ساکولنت کاسه ای

دمای مورد نیاز
دمای مورد نیاز
17C الی 32C
نور مورد نیاز
نور مورد نیاز
روشن مستقیم یا روشن غیرمستقیم
آب مورد نیاز
آب مورد نیاز
پس از خشک شدن کامل خاک می توانید آبیاری کنید

{{ item[0] }}
لطفا ابتدا از طریق این لینک وارد شوید

سیاست حمل و نقل برای فروشگاه ما

قانون یک : تمامی محصولات ارسال شده توسط نینسار بلوم شامل گارانتی می باشند.

تبصره یک : در صورتی که مرسولات به دست مشتری سالم نرسیده باشند نینسار بلوم مسئولیت محصول آسیب دیده را قبول کرده و مشتری می تواند درخواست عودت وجه یا ارسال مجدد محصول مورد نظر را داشته باشد.

تبصره دو : این گارانتی شامل هر محصول خریداری شده ( محدودیت در مبلغ خسارت وجود ندارد ) می باشد.

قانون دو : گارانتی در صورتی شامل محصول خریداری شده می باشد که مشتری پس از دریافت محصول از آن فیلم کوتاهی گرفته و برای ما جهت تایید خسارت ارسال کند.

تبصره یک : زمان بررسی خسارت توسط کارشناسان مجموعه نینسار بلوم 24 الی 48 ساعت کاری بوده که پس از آن جهت اعلام نتیجه با مشتری ارتباط برقرار می شود.

تبصره دو : به دلیل اینکه گیاهان محصول زنده هستند برای اعلام خسارت یا ارسال ویدئو شما حداکثر 24 ساعت پس از دریافت گیاه فرصت دارید تا شامل گارانتی شوید.

تبصره سه : تمامی محصولات بدون محدودیت در قیمت،ابعاد،مکان و تعداد شامل گارانتی می باشند.

لیست اندازه ها

سایز بزرگ در گلدان 14 به قطر 14cm برای شما ارسال می شود.